Zbliża się sezon letni, to i bardziej świeże pomysły chodzą nam po głowach. Oboje czujemy miętę do nadmorskich klimatów, więc postanowiliśmy w takim właśnie stylu zmalować następną komodę.

roznica

Jak morze to i woda, która znalazła odwzorowanie w postaci niebieskiego koloru z palety farb tablicowych Benjamin Moore. Chcieliśmy, aby komoda nie znudziła się za szybko, a rysunki na drzwiczkach zdecydowanie w tym pomogą.

Z uwagi na to, że skórzane uchwyty pojawią się dość często w różnych projektach, to postanowiliśmy znaleźć alternatywę – uchwyty z liny.  Do pełni szczęścia potrzebowaliśmy do tego dobrej bazy. W końcu trafił się mebel doskonale pasujący do projektu z naszych głów. Poprzednie otwory (pojedyncze) na uchwyty zostały zaszpachlowane, a nowe wywiercone otwornicą, by lina mogła się zmieścić i voila, drzwiczki gotowe 🙂

Mebel nie był w najlepszym stanie, więc by zniwelować niedoskonałości wyrządzone przez upływ czasu i by podkreślić marynarski charakter, zaszpachlowaliśmy ubytki i dodaliśmy białe obramowanie. Nóżki oczywiście jak to mamy w zwyczaju wyszlifowaliśmy do surowego drewna.

 

Tak komoda (na górze) czekała na swoje nowe życie:

marynarska komodabenjamin moorekomoda marynarska Stare zawiasy postanowiliśmy odświeżyć i pomalować złotym sprayem.komoda marynarska komoda marynarskakomoda marynarskakomoda marynarskaTak prezentuje się nasza spersonalizowana komoda, przywołująca wakacyjne chwile nad morzem:komoda marynarskaGrafika autorstwa Marka Turkowskiego (Lumarte.eu).

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?