Kuchnie: małe i duże, białe i czarne

Zestawienia i poradniki cieszą się wsród Was największą popularnością ostatnimi czasy. My powoli przygotowujemy się do metamorfozy kuchni, więc dlaczego nie połączyć przyjemnego z pożytecznym? Tym bardziej, że temat kuchni od dawna nie był u nas poruszany. Zatem – dziś mamy dla Was zestawienie kuchni w różnym stylu, od tych małych po duże, od jasnych po ciemne, ale nie zabraknie też odważniejszych kolorów i kilku ciekawych rozwiązań.

Źródło: 1. javgohome.com // 2. nordiskakok.se

W zestawieniu skupimy się na trendach panujących na świecie, ale weźmiemy też pod uwagę modę z naszego kraju 🙂

Trendy

Przeglądając wszelkiego rodzaju portale z inspiracjami, szczególną uwagę zwróciliśmy na kilka powtarzających się elementów w kuchennych przestrzeniach. Są to przede wszystkim płytki układające się na kształt rybich łusek. Te zdecydowanie rządzą na Pintereście ostatnimi czasy. Najczęściej można je spotkać w kolorze morskim/zielonym/niebieskim, ale widzieliśmy również marmurowe, które wyglądają genialnie. Zauważyliśmy również, że drewniane fronty znów wracają do łask, lecz w nieco innej formie niż te, które pamiętamy z kuchni z przed 10/15 lat.  Niezmiennie nadal na topie utrzymują się kamienne blaty, co nas bardzo cieszy, bo kuchnie z takimi blatami bardzo nam się podobają. To co zwróciło naszą uwagę od dłuższego czasu to coraz cieńsze blaty marmurowe.

A. Rybie łuski

Źródło: mercurymosaics.com/blogs

Źródło: snemit.info

Źródło: contemporist.com

Źródło: homeandgardendesignideas.com

Źródło: diynetwork.com

Źródło: budout.org

B. Drewniane fronty

Źródło: bobedre.dk

Źródło: studio-mcgee.com

Źródło: whiteandgolddesign.com

C. Kamień naturalny

Źródło: thedestinyformula.com

Źródło: pinterest.com

Źródło: etsy.com

Źródło: stylebyemilyhenderson.com

Źródło: louiseansay.com

Źródło: remodelista.com

Źródło: weheartit.com


Mozaiki, rybie łuski i inne tego typu płytki dobrze wyglądają w każdej kuchni. My jednak nie zdecydowalibyśmy się na nie. Obecnie mamy na małym odcinku mozaikę z mikroskopijnych płyteczek i szału dostajemy przy myciu fug. Takie rozwiązania są tylko dla osób o mocnych nerwach i anielskiej cierpliwości

Jasne kuchnie

Tak tak, te kuchnie chyba nigdy nie wyjdą z mody. Jasne fronty, drewniane lub kamienne blaty pasują do każdego wnętrza. Kuchnie są dzięki temu przytulne, widne i aż chce się w nich gotować. Szczególnie sprawdzają się w naszych małych polskich blokowych mieszkankach.
Nie bójmy się jednak dodawać do nich nieco koloru, zieleń też może być podana w jasnej formie.

Źródło: archilovers.com

Źródło: catpillow.co

Źródło: http://081.com.pl
To o tych drewnianych frontach wspominaliśmy wcześniej. Teraz częściej widujemy je w nowoczesnej, prostej  formie, w połączeniu z kamieniem, mosiądzem, czernią i innymi naturalnymi materiałami.

Źródło: designwant.com

Źródło: Trend4homy.com

Przeszklenia w loftowym wydaniu to też częsty element wykończenia kuchni. Idealnie pomagają oddzielić strefę kuchenną od reszty, nie pomniejszając przy tym pomieszczeń, a do tego prezentują się świetnie. Zresztą sami zobaczcie:

Źródło: etienneteo.com Źródło: atelierdaaa.com/charles Źródło: blog.monmaitrecarre.com Źródło: Piotr Gesicki Źródło: coseacasa.com

Ciemne kuchnie

Jasne kuchnie są już można powiedzieć ponadczasowe, a co z ciemnymi? Teraz jest ich moment! I sami widzieliśmy, że nie tylko za oceanem biją rekordy popularności. W Polsce też można ich sporo spotkać, m.in. na Instagramie 🙂
Sami rozważamy taką okoliczność w naszej kuchni.
Jeśli pomieszczenie jest dobrze doświetlone, nie bójmy się zaszaleć z kolorem. Najważniejsze, żeby to nam się podobał efekt.

Źródło: lucky-sky.flywheelsites.com Źródło: homewowdecor.com Źródło: awanshop.co Źródło: domain.com.au Źródło: http://decoracaoeinvencao.blogspot.comŹródło: totsandtailsdesigns.com Źródło: homebestiest.com Źródło: wildhearthblog.com Źródło: http://thewowstyle.com Źródło: http://cocolapinedesign.com Źródło: kitchendecorpad.com Źródło: apartmenttherapy.com Źródło: mobalpa.ee Źródło: http://grantkgibson.com

Ciekawe rozwiązania

Między tym, co modne dorzucamy też kilka praktycznych rozwiązań, które warto znać projektując kuchnię. Może któreś Wam się  przyda, a może jakieś już macie u siebie?
My już wiemy, że przydałoby nam się np. podświetlenie wewnątrz narożnej, głębokiej szafki, bo bez latarki w telefonie ciężko nam cokolwiek w niej znaleźć.

Źródło: pl.pinterest.com/pin/61361613658675792/ Źródło: dailyhomy.com Źródło: javgohome.com Źródło: drivenbydecor.com Źródło: thekitchn.com
Te miski dla psiaków, zdecydowanie nas rozczuliły 🙂

Źródło: thisoldhouse.com Źródło: deal-shop.com
Bałagan na blacie? Nie przy takim rozwiązaniu 🙂

Złoto w kuchni

Na koniec wisienka na torcie, czyli złoto! No przecież, nie mogło go tu zabraknąć!
I wcale nie muszą być to całe połacie złotych frontów, wystarczy akcent w postaci lampy, złotej baterii w zlewie, albo nawet zlewozmywak.

Źródło: madelocalmarkets.com Źródło: counterandbarstools.eu Źródło: http://qeenor.com Źródło: etsy.com

A takie dwie kuchnie widzieliśmy na tegorocznych targach Warsaw Home, to potwierdza, że gonimy świat i nie boimy się nowych rozwiązań.

A jakie są Wasze wymarzone kuchnie? Macie jakieś elementy, które koniecznie chcielibyście w kuchni mieć? A może już je macie? 🙂 Pokażcie w komentarzu.