Opera w Harbin

Harbin Opera House jest pierwszym i największym budynkiem, który zaprojektował MAD. Mieści się ona w północno-wschodniej części Chin. Przetarg został wygrany w 2010 roku, budowa zajęła 5 lat, a od niedawna można podziwiać już ukończone dzieło sztuki.

Budynek o powierzchni 850 000 stóp kwadratowych dzieli się na trzy części. W jednej z nich mieści się „Teatr Wielki”, pomieszczenie które może zgromadzić do 1.600 gości, zaś w drugiej części jest bardziej intymnie, gdyż mieści do 400 osób. Trzecia część to ogromne przestrzenie holu.

Opera w Harbin

Opera w Harbin

Tak opera prezentuje się z zewnątrz, budynek znajduje się na terenach podmokłych a zlokalizowany jest wzdłuż rzeki Songhua.

Opera w Harbin

Opera w Harbin

Największe jednak wrażenie robi wnętrze opery, a dokładniej korytarze. Niesamowite połączenie faktur oraz zaokrąglone linie. Opera w Harbin Opera w Harbin Opera w Harbin

Wnętrze sal również zasługuje na owacje na stojąco. Tutaj także zachowano zaokrąglone linie. Tak wyprofilowane drewno to prawdziwy majstersztyk.Opera w Harbin Opera w Harbin Opera w Harbin

Źródło: www.designboom.com

Post navigation