Przegląd: szafy do 500 zł

Przeglądy rodzą się u nas przeważnie z własnej potrzeby i obserwacji zapotrzebowania wsród Was – czytelników. Nie ukrywamy, że skupiliśmy się tutaj głównie na sobie. Pomysł na post zrodził się z naszego zapotrzebowania na tanią szafę. Taką, która nie zajmie dużo miejsca, ale sporo pomieści i kupiona dość spontanicznie nie zrujnuje budżetu. Taką, która może zostać w danym mieszkaniu i nie będzie nam jej szkoda, gdy ją zostawimy przy wyprowadzce. Zapraszamy do naszego przeglądu szaf do 500 zł.

Źródło: link

Wszystko jak zawsze zaczęło się od przeglądania Internetu. Przeważnie tak zaczynamy nasze poszukiwania pożądanego przedmiotu. Jest nam wtedy łatwiej poruszać się po sklepach i przede wszystkim, wiemy do jakich mamy się udać. Często stworzone wcześniej przeglądy innych blogerów mogą być przydatne, jednak w tym wypadku za wiele nie znaleźliśmy, więc poszukiwania zaczęliśmy sami. Szafę chcieliśmy kupić jeszcze przed ślubem, ale czasu brakło, kasy również, jednomyślnie odłożyliśmy ten pomysł na okres „po wszystkim”. Pierwotnie skupialiśmy się na coraz to bardziej popularnych szafach otwartych, czyli aby skompletować kilka elementów jak wieszaki na ścianę, niską komodę lub półki i stworzyć coś po taniości. Weźmiemy dzisiaj właśnie takie rozwiązanie pod uwagę, ale nie zabraknie też klasycznego – zamkniętego.

Szafy otwarte

Jak wspomnieliśmy wyżej, coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązania. Już nie tylko w garderobach, ale i w sypialniach. Wszystko widzimy od razu, więc jeśli mamy sporo ubrań to może nam to zdecydowanie ułatwić życie. Z pewnością w otwartej szafie ubrania się nie „kiszą” i nie przechodzą niemiłymi zapachami. Jednak nie ukrywając, przy takim rozwiązaniu należy niezwykle dbać o porządek „w środku”, a ubrania wypadałoby posegregować kolorystycznie.  Kolejny duży minus to kurz, ale jak w wielu przypadkach – są plusy, są minusy, każdy musi dopasować to rozwiązanie do siebie i rozważyć za i przeciw. My ostatecznie nie zdecydowaliśmy się na rozwiązanie szafy otwartej z powodu dwóch „kłakogubnych” czworonogów. W tym wypadku, przynajmniej w szafie nie mamy dużo sierści.

Drążek na ubrania Mulig – Ikea / 14.99 pln

Wieszak na ubrania Turbo – Ikea / 129 pln

Szafa Hemnes – Ikea / 499 pln 

Wieszak na ubrania MACKAPÄR – Ikea / 179 pln

Inspiracje:

Źródło: link
Źródło: link
Źródło: link
 Źródło: link

Szafy zamknięte

To właśnie głównie na nich skupiamy się wybierając meble do sypialni czy garderoby. Jest to pewne rozwiązanie, nikt nam nie zagląda do naszych ubrań, wnętrze często możemy dowolnie modyfikować, sporo się zmieści i nie oszukujmy się, wewnątrz mogą żyć własnym życiem. My również byliśmy tradycjonalistami i wybraliśmy szafę zamkniętą. Nasz wybór kosztował nas bagatela 299 pln + 40 pln na nowe uchwyty. Koszty jak sami przyznacie niewielkie, prawda? Wymiary to 140 cm szerokości 181 cm wysokości, trzy skrzydła, wieszak i półki. Bajka. Lubimy za dużo nie wydawać. Wybraliśmy chyba najtańszą opcję z Ikei w tym rozmiarze – szafę Dombas. Wizualnie nie robi szału, ale nie ukrywajmy, w tej cenie? W oryginale dodają do nich brzydkie, plastikowe uchwyty, ale możemy do nich zrobić lub dokupić skórzane, złote, czy na jakie tylko będziecie mieli ochotę. W dodatku jest to idealny mebel pod DIY. Jest prosta, można jej zmienić uchwyty, nakleić na nią tapetę, pomalować czy nawet przymocować listewki ozdobne. Opcji jest wiele. Sprawdźcie zatem, jakie pomysły znaleźliśmy na Dombasa i jakie inne szafy braliśmy pod uwagę w tytułowym budżecie:

DIY Dombas:

Źródło: link

Szafa Zele – BRW / 499 pln

Szafa 1-drzwiowa niska – Meble VOX / 449 pln

Szafa TOP MIX – Agata Meble / 369 pln

 

Szafa HAGENDRUP – Jysk / 325 pln

Szafa HAGENDRUP – Jysk / 425 pln

Szafa Dombas – Ikea / 299 pln

Szafa Bostrak – Ikea / 179 pln

Szafa Brimnes – Ikea / 499 pln

 

Znaleźliśmy również szafę w Castoramie 😂 W razie czego – kosztuje 348 pln 😉

Źródło: link