Inspiracje na pokój dziecięcy

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka postanowiliśmy przyjrzeć się pokojom najmłodszych członków rodzin.  Niestety w większości przypadków pokój dziecięcy jest urządzany przez rodziców strasznie pstrokato, a dziecko to przecież delikatna istota i to powinno odzwierciedlać wnętrze.  Utarło się w głowach, że wszystko musi być kolorowe, najlepiej aby każda ściana była w innej barwie, mnóstwo kolorowych dodatków, a dla dziewczynek wszystko musi być różowe, łącznie z pampersami.

Jesteśmy innego zdania. Bierzemy pod uwagę, że dziecko szybko rośnie, zmieniają im się gusta. Czy nie łatwiej operować jest kolorowymi dodatkami, niż za każdym razem przemalowywać pokój?

Pokażemy dzisiaj kilkanaście propozycji,  jak jasne, stonowane lub pastelowe kolory mogą idealnie odnaleźć się w pokoju dziecka.

W tym wypadku dużo szarości oraz białych dodatków oraz idealny przykład na to jak dodać kolor w pokoju za pomocą dywanu, pościeli, poduszek, proporczyków czy zabawek, a mamy gwarancję, że po roku dziecko nie poprosi nas o inny kolor na ścianie, ponieważ ten obecny jest zbyt dziecinny.

01Podobnie jak wyżej, dużo bieli, miękki dywan, owcze skóry oraz namiot, który z pewnością zapewni rozrywkę dziecku

02Według nas farba tablicowa to świetny pomysł do dziecięcego pokoju (i nie tylko), wystarczy, aby dziecko wiedziało, po której ścianie może rysować i mamy połączenie przyjemnego z pożytecznym – kształci swoje zdolności.

03Bardzo ciekawym dodatkiem są obecnie wełniane lampki (cotton balls), które można rozwiesić na wiele sposobów w pokoju.

04

Kolejny dowód na to, że biel, wzorzysta, stonowana tapeta mogą wyglądać przytulnie.0512 06 07 08 09 11 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23