Na co zwrócić uwagę przy wyborze pralki? Na przykładzie Haier I-Pro7

Zakup nowej pralki, kiedy na rynku dostępne jest tyle modeli, to prawdziwe wyzwanie. Jak wybrać sprzęt, który będzie wydajny, skuteczny, energooszczędny, cichy, prosty w obsłudze, no i oczywiście… posłuży nam przez lata?

Producenci prześcigają się w coraz to nowszych rozwiązaniach, takich jak zdalne sterowanie, programy parowe, czy systemy redukcji zagnieceń. Wszystko po to, aby (przynajmniej w teorii) ułatwić nam życie. Które z tych funkcji faktycznie się przydają, a które są tylko zbędnym bajerem podbijającym cenę?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, postanowiliśmy odwiedzić showroom Haier i przetestować funkcje pralki, o której ostatnio coraz głośniej – Haier i-Pro 7. Przekonajcie się, które rozwiązania są naszym zdaniem prawdziwym game changerem!

Zobacz dostępne modele pralek Haier >>>

Pojemność – do 12 kg

Jedną z najważniejszych zalet Haier i-Pro 7 jest jej pojemność. Ta pralka w zależności od modelu, może pomieścić 8, 10, a nawet 12 kg ubrań. To spora oszczędność czasu i energii. Bez problemu też wypierzemy w niej grube koce, narzuty, czy kołdry.

Czy większy załadunek, oznacza większe zużycie wody? Otóż nie! Rozbudowana automatyka wagowa dobiera ilość wody do ilości ubrań znajdujących się w bębnie. Zużyjemy więc tylko tyle wody i prądu, ile akurat jest potrzebne. 

Programy prania

Oprócz tradycyjnego podziału na rodzaj materiału (bawełniane, wełniane, syntetyczne), Haier i-Pro 7 ma też antyalergiczny program Allergy-Care, tryb Eco 40-60, program do prania tkanin puchowych (kołder, poduszek, kurtek), a nawet opcję prania higienicznego, dedykowaną dziecięcym ubrankom. 

Sprawdź cenę pralki Haier i-Pro 7 >>>

Jednak nas najbardziej zachwyciła funkcja i-Refresh do odświeżania delikatnych ubrań. Wyobrażacie sobie wrzucić garnitur albo płaszcz do zwykłej, domowej pralki, bez obawy, że zostaną zniszczone? Teraz to możliwe 🙂 A to dzięki technologii mikropary, która w delikatny sposób usuwa zabrudzenia, zmiękcza materiał i redukuje zagniecenia. I to w 20 minut, bez użycia proszku!

Funkcje dodatkowe

Oprócz wyżej wspomnianych rozwiązań, Haier i-Pro 7 ma jeszcze kilka fajnych funkcji, o których wcześniej nawet nie słyszeliśmy, a warto je znać:

  • Pillow Drum – nietypowy wygląd bębna imitujący małe poduszeczki. Dzięki temu nawet delikatne tkaniny, takie jak moher czy jedwab, ślizgają się po jego powierzchni, bez ryzyka uszkodzenia. 
  • Technologia ABT – system antybakteryjny, który zabezpiecza przed pleśnią i bakteriami. Usuwa zarazki gromadzące się w najbardziej newralgicznych miejscach, np. w szufladzie i na uszczelce bębna.  
  • Smart Dual Spray – system automatycznego czyszczenia bębna i kołnierza, który aktywuje się po zakończeniu każdego cyklu. Z jednej strony zapewnia bardziej higieniczne pranie, z drugiej chroni pralkę przed pleśnią.
  • Funkcja i-Time – po wybraniu tej opcji, pralka przyspieszy obroty i skończy standardowy cykl prania nawet o połowę szybciej. Bardzo przydatne, gdy się spieszymy, a musimy pilnie coś wyprać. 
  • Funkcja Pauza – pozwala w dowolnym momencie zatrzymać pranie i otworzyć drzwiczki, np. by coś jeszcze dorzucić.
  • Bez zagnieceń – funkcja, która redukuje liczbę zagnieceń, dzięki zmniejszonej prędkości wirowania. W zamian aktywowany jest tryb przerywany, aby strząsnąć ubrania i zapobiec nieprzyjemnemu zapachowi..

Cicha i energooszczędna praca

To, co nie mogło umknąć naszej uwadze, to bardzo cicha praca urządzenia i praktycznie brak wibracji. Jest to szczególnie ważne, jeśli ma się małe mieszkanie i małe… dziecko. Niewielka odległość sypialni od pomieszczenia z pralką w tym przypadku nie jest problem.

Sprawdź cenę pralki Haier i-Pro 7 >>>

Dużą zaletą i-Pro 7 jest też najwyższa klasa energetyczna (A), która oznacza niższe rachunki za prąd. W porównaniu z klasą G zużywa nawet o połowę mniej energii podczas jednego cyklu prania.  

Design

Nie możemy pominąć również kwestii estetycznych. Ciemny bęben, nowoczesny wyświetlacz i dwI na koniec kwestie estetyczne! Duży, podświetlany bęben, nowoczesny panel dotykowy i dwa kolory do wyboru (biel i srebrna szarość) sprawiają, że pralka wygląda nie tylko funkcjonalnie, ale i elegancko.

Możemy śmiało powiedzieć, że Haier i-Pro 7 to sprzęt, który pod kątem technologicznego zaawansowania wybiega w przód. Zastosowane rozwiązania przez lata będą służyć właścicielom, ułatwiając codzienne obowiązki.

Wpis powstał we współpracy z marką HAIER.