Zgodnie z obietnicą przedstawiamy jedno z ważniejszych pomieszczeń w domu – czyli łazienkę. Jej remont był niemałym wyzwaniem biorąc pod uwagę jej metraż i poprzedni stan. Płytki, które się w niej znajdowały na pierwszy rzut oka wyglądały dobrze, jednak przy demolce odpadały przy stuknięciu. Na podłodze znaleźliśmy ich dwie warstwy. Całą łazienkę musieliśmy skuć, by można było zacząć cokolwiek w niej urządzać.

remont16

 

Tak prezentowała się w pierwszej fazie demolki, której efekty dla przypomnienia możecie zobaczyć tu: KLIK KLIK

DSC_0523DSC_0524

Te białe plamki na płytkach to klej, na który były przymocowane, ilość porażająca 😀
IMG_3653

Przed przystąpieniem do układania nowych kafli, ściany trzeba było skuć do cegiełki i od nowa przygotować równe, trwałe podłoże. Z racji na fakt, iż łazienka graniczy z kotłownią, zdecydowaliśmy się poprowadzić tu ogrzewanie podłogowe. Już czujemy to ciepełko pod stopami przy wyjściu z prysznica 🙂

DSC_0701

Po całej batalii prowadzenia przyłączy, odmierzania, ustawiania, kombinowania, docinania, wycinania itd. udało się wykończyć łazienkę tak, jak sobie zaplanowaliśmy.

W części 14 pokazywaliśmy Wam pierwsze zdjęcia płytek z Ceramiki Paradyż, na które się zdecydowaliśmy. Jednak, żebyście nie musieli szukać informacji między wierszami, przypomnimy Wam – na ścianę za prysznicem wybraliśmy płytkę dekoracyjną z kolekcji Tolio/Toli o nietypowym rozmiarze 25x75cm. Pan, który je układał był z nich bardzo zadowolony, mało docinania, praca szła mu szybko. Według nas ściana wygląda super i ożywia resztę pomieszczenia.

DSC_2251

Pozostałe ściany chcieliśmy optycznie wydłużyć i tu również zastosowaliśmy dłuższe płytki, tym razem wybraliśmy kolekcję Ermeo/Ermo. Jasne kolory są tu też nieprzypadkowo, łazienka ma niecałe 4m2, a udało nam się zmieścić duży prysznic, toaletę, zabudowaną pralkę i umywalkę.

Nie chcieliśmy zabierać przestrzeni w łazience brodzikiem, zastosowaliśmy więc odpływ liniowy wprowadzony w płytki. Po pierwszych kąpielach stwierdzamy, że wybór był trafiony 🙂

DSC_2252

Zabudowa, którą widzicie na zdjęciu zawiera w sobie pralkę, a pod umywalką udało nam się wygospodarować półki na łazienkowe bibeloty.

Z ciekawostek – udało nam się dopasować drzwi do starej sosnowej ościeżnicy, z której poprzednią olejną farbę zdjęliśmy opalarką i pomalowaliśmy na nowo białą farbą akrylową. Teraz wygląda jak nowa 🙂

DSC_2257

Bardzo chcieliśmy znaleźć białą baterię prysznicową i umywalkową, jednak jak zobaczyliśmy ten zestaw (bardzo przystępny cenowo), porzuciliśmy nasze plany i wybraliśmy biało-chromowane. Te nam przypasowały bardziej, a Wy co sądzicie?

DSC_2258

Nad umywalką brakuje jeszcze lustra, które zapewne zrobimy na zamówienie. Brakuje nam jeszcze dodatków, wieszaków na ręczniki itd. Jednak wszystko w swoim czasie. Teraz cieszymy się bieżącą wodą, której przez cały czas remontu chyba najbardziej nam brakowało.

DSC_2259 DSC_2261 DSC_2263

Na koniec dwa porównania przed, w trakcie i po 🙂 A za tydzień pokażemy Wam kuchnię

roznica01 roznica02

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?