Bauhaus wrócił!

Wyobraźmy sobie, że mamy do dyspozycji DeLorean’a i możemy cofnąć się w czasie… do powiedzmy lat 70′. Wsiadamy, ustawiamy na desce rozdzielczej odpowiednią datę i fruuu… nagle znaleźliśmy się w przeszłości. Cofnęliśmy się o jakieś 45-50 lat. Po chwili szoku i niedowierzania wchodzimy z ciekawości do jakiegoś mieszkania (to pierwszy i przecież najważniejszy pomysł po udanej podróży w czasie 😂). Co widzimy? Mieszkanie przedstawione poniżej!

bauhaus wnetrze

i co czujecie? Chcecie wyjść, czy zostajecie? My zdecydowanie zostajemy, ale zrozumiemy, tych co vintydżowych klimatów nie lubią. Tym bardziej, że w tym mieszkaniu panuje pewnego rodzaju przepych, który ma swój urok. Osoby, które martwią się tylko kurzem – na pewno już dawno przeklnęły to miejsce i zapytały się w myślach „kto to będzie sprzątał?”. My natomiast doceniamy trud i dbałość o detale. Serio, podoba nam się, przy paru zmianach moglibyśmy nawet tam pomieszkać (chwilę). 😉

bauhaus wnetrze

Teraz trochę suchych faktów. Mieszkanie położone w Berlinie Wschodnim, o łącznej powierzchni ok.100m2 (jest gdzie szaleć). Zaprojektowany zostało przez Hubert Zandberg Interiors – swoją drogą bardzo polecamy jego portfolio. Specyficzne wnętrza, ale bardzo dopracowane. W meblach i dodatkach dominują naturalne materiały. Czego nam brakuje? Ha, pytanie może się wydawać śmiesznie przy takim przepychu, ale nie zauważyliśmy w tym wnętrzu kuchni z prawdziwego zdarzenia, a tylko jakiś marny aneksik. Nie do przeżycia. Dodatkowym minusem jest brak roślin, ale to już na szczęście łatwe do nadrobienia.

bauhaus wnętrzebauhausbauhaus wnetrze bauhaus wnetrze bauhaus wnetrzebauhaus wnętrzebauhaus wnętrzebauhaus wnętrzebauhaus wnetrzebauhaus wnętrzebauhaus wnętrze
bauhaus wnętrze

Zatem pytanie do tych, którzy zostali do końca – co sądzicie o tym wnętrzu? Charakterystyczne, prawda? Może znacie podobne?

W stylu – co, gdzie, jak?

wstylu

  1. Krzesło projektu Mart Stam, możecie je kupić u nas.
  2. Komoda z 1965r. w geometryczne wzory, możecie ją kupić u nas.
  3. Stół w stylu “Brusel”, proj. J. Jiroutek dla Interier Praha – yestersen.pl
  4. Tekowa sofa – yestersen.pl
  5. Złota duńska lampa – yestersen.pl

Źródło: http://www.hzinteriors.com