Ciekawe wnętrze z Airbnb: Kraków

Dziś przedstawimy Wam kolejne mieszkanie z cyklu Ciekawe Wnętrze z Airbnb… i to nie byle jakie. Może niektórzy uznają, że przesadzamy, ale z ręką na serduchu przyznajemy, że jest to jedno z najładniejszych wnętrz jakie nasze oczy widziały! Ba! Po prostu idealnie trafia w nasze gusta, a żeby tego było mało – znajduje się w Polsce, a konkretnie w Krakowie.

Polska bogata w piękne wnętrza

To już drugie mieszkanie w cyklu, które pochodzi z naszego kraju. Super, należy się tylko cieszyć, że my Polacy mamy wspaniały gust. Przeglądając mieszkanie do wynajecia na całym świecie to właśnie prezentowane dziś wyróżnia się na tle konkurencji. W drugiej części wspominaliśmy o mieszkaniu w Gdańsku – gdzie również zachwycaliśmy się dbałością o detale oraz jakością wykończenia. Liczymy, że trafimy jeszcze na całą masę takich wnętrze i będziemy mogli podzielić się z Wami naszymi odkryciami. Nie ukrywając, mamy potencjał – sporo starego budownictwa, ale i sporo nowych inwestycji.

 

Sztuka i design 

Pierwsze co nam wpada w oko (patrząc na zdjęcia) to solidna kolekcja plakatów na ścianach. Sztuka na ścianie to nasz nieodłączny element we wnętrzu, także to właśnie dzięki nim zajrzeliśmy do tego wnętrza (niestety tylko na portalu;)). We wnętrzu znajdziemy trochę polskiej klasyki – jeśli lubujecie się w latach 60-70 to od razu zauważycie fotele „Zajączki” (typ 300-177). Generalnie wystrój mieszkanie nawiązuje do tamtych lat. Mnóstwo sztukaterii, złotaaaaa (zobaczcie szafki w kuchni!), świetnie dobranej glazury i ten „żyrandol” – nasz nowy must have we wnętrzu.

Dobra, przejdzmy dalej. Opuszczamy strefę relaksu i przechodzimy do jadalni, gdzie znajdziemy wcześniej wspomnianą lampę wiszącą. To chyba ona jest gwiazdą w tej części mieszkania. Przy stole o lekkiej konstrukcji znajdzieciemy dwa modele krzeseł. Fajnie, lubimy tak mieszać przy stole, niech się dzieje!

Przechodząc dalej – ze strefy jadalnej natrafimy na drzwi do sypialni, przeszklone i rozsuwane. Jeśli lubicie klimat przeszklonych ścian czy drzwi – pisaliśmy już o nich:

Rany, architekci ze StellarStudio czytali nam w myślach projektując tą przestrzeń! W samej sypialni wzory geometryczne, mosiądz i również odrobina lat 60. Dbałość o detale, nastrój, symetria. Nawet kontakty zostały tak dobrane, aby cieszyły oko.

Aaaa…Nie zapominajmy o podłodze, w całym mieszkaniu króluje francuuuuska jodełka. Lubicie? My jak zapewne się domyślacie jesteśmy miłośnikami drewnianych podłóg, parkietów, więc i francuskiej jodełki będziemy musieli kiedyś zasmakować w naszych czterech kątach.

Wiecie, że posiadamy zniżkę (minus sto polskich złotych) na pierwszą podróż na Airbnb? Check this out:

Podsumowanie? Jeśli przeczytaliście wszystkie nasze wypociny to chyba nie musimy podsumowywać. Po prostu pięknie! 💙

https://www.airbnb.pl/rooms/22974534

mieszkanie do wynajęcia kraków
Airbnb Kraków

Mieszkanie prezentowane za zgodą właściciela oraz fotografa.

Link do ogłoszenia: https://www.airbnb.pl/rooms/22974534

Zdjęcia: Paweł Sarota (Pawel Sarota Photographer SRT studio)