Dom Idei

Dom Idei był obowiązkową pozycją w Łodzi w ramach Łódź Design Festiwal 2017.  Willa Henryka Grohmana, w której na co dzień mieści się Muzeum Książki Artystycznej została wypełniona na nowo sztuką współczesną oraz meblami.

Metamorfoza miała za zadanie symulować aranżacje, którą urządziłby sam Grohman we współczesnych czasach.

 

Co dziś zawisłoby na ścianach fabrykanta Henryka Grohmana, mecenasa sztuki. Co włożyłby w gabloty, na czym by siedział wielbiciel piękna?

http://www.lodzdesign.com

Całość dopełniały wystawy oraz wernisaże, które odbywały się każdego dnia. Za całym zamieszaniem stał magazyn Design Alive, a za aranżacje odpowiadała Agnieszka Stefańska.

Kiedyś bywali tu Rubinstein, Paderewski i Witkiewicz. Teraz na zaproszenie „Design Alive” zagoszczą współcześni fotograficy, projektanci, architekci, reżyserzy i jubilerzy: Stefańska, Dzienis, Cecuła, Zięta, Wańczyk, Konieczny, Trzcionka, Łukasik. 

http://www.designalive.pl

Stara elewacja, sztukaterie, zapach, częściowo oryginalna podłoga – ta drewniana jak i ułożona z płytek robiły wrażenie, jakbyśmy przenieśli się w czasie i wcale byśmy się nie zdziwili, gdyby za ramię złapał nas sam Grohman.

Podsumowując – wystawa robiła świetne wrażenie! Robienie tam zdjęć to czysta przyjemność i nie ukrywamy, że taka aranżacja mogłaby zostać już tam na stałe. Chętnie urządzilibyśmy w niej kawiarnię i przy dobrej kawie spędzali każdy dzień.
Pięknie Design Alive!

A Wam jak się podoba?

dom idei