Z początkiem stycznia mieliśmy okazje wyrwać się z Łodzi i odwiedzić dom usytuowany na ziemi Dobrzyńskiej nad jeziorem Kleszczyńskim. Cały dom to świetna oaza spokoju urządzona w stylu japandi, idealna do zaszycia się w ciszy i harmonii. Dzisiaj przybliżymy Wam wspomniane miejsce oraz opiszemy jak rozpoznać wspomniany styl we wnętrzu.

Japandi

Japan + Scandi – połączenie stylu skandynawskiego z japońskim

…i pomimo dużej odległości tych krajów od siebie mają one ze sobą wiele wspólnego.

Przede wszystkim królują w nim materiały naturalne – mamy tu na myśli sporą ilość drewna. Nurt przewodni to szacunek do natury i rezygnacja ze zbędnych rzeczy. 

Pokrewne są mu style minimalistyczne – w których dominuje prosta i geometryczna forma jak i wabi-sabi, która nawiązuje do kultury japońskiej – wnętrza w tym stylu powinny być autentyczne, skromne i również pozbawione zbędnych dekoracji – mam tutaj na myśli przepych. Lepiej postawić na jakość, a nie na ilość. 

Wróćmy do samego miejsca, warto poświęcić mu dłuższą chwilę uwagi.

Sam dom KuJezioru jest nieruchomością inwestycyjną i można go wynająć na doby. Ma ok. 120m2, ale nie ilość metrów kwadratowych robi tutaj wrażenie, a zdecydowanie wysokość, która sięga 7,5m w najwyższym miejscu.

Urządzony w stylu japandi z dbałością o detale z zastosowaniem naturalnych materiałów jak drewniane stoliki, drewniany stół czy krzesła. Panuję w nim ład i harmonia, a efekt spójności to zasługa zastosowania neutralnych kolorów. Nie znajdziemy tutaj mocnych kolorów na ścianach, czy foteli z neonowymi odcieniami. W zamian możemy dotknąć tkanin w odcieniach ziemi o grubym splocie jak np. boucle.

Rozkład domu to otwarta przestrzeń podzielona na strefę kuchenną, rozrywkową z TV i kominkiem oraz jadalnianą.

Na dole znajdziemy również niewielki magazynek, dużą łazienkę z sauną i prysznicem oraz jedną z dwóch sypialni.

Druga znajduje się na górze zaraz za drewnianymi lamelami. Ponadto gospodarze zaaranzowali bawialnie dla dzieci z piętrowym miejscem do spania. To nietypowe zagranie w domach na najem krótkoterminowy – dla nas na duży plus.

Film z oprowadzeniem możecie zobaczyć tutaj, gdzie również zobaczycie górę domu:

Przez ogromne okno w salonie widzimy jezioro Kleszczyńskie. Możemy je również podziwiać z tarasu, na którym znajdują się bujane fotele. W przyszłości zostanie zaaranżowane miejsce do robienia grilla – przyrządzenie posiłku z takimi widokami będzie bez wątpienia świetnym przeżyciem.

Dopełnieniem wszystkiego jest drewniana elewacja, która świetnie pasuje do całego klimatu domu. To miejsce, w którym moglibyśmy zamieszkać na stale po dosłownie drobnych przeróbkach 🙂

A nasza wizyta w tym cudownym miejscu odbyła się dzięki współpracy z marką OKNOPLAST. Chłonęliśmy ciszę, która wraz z harmonią i spokojem są głównymi cechami świata PRISMATIC, którego zostaliśmy ambasadorami.