Dwa pokoje z kuchnią

Urlop urlop i po urlopie. Stało się, trzeba wrócić do świata żywych. Wypoczęliśmy (powiedzmy), więc startujemy na dzień dobry z mieszkaniem inspiracyjnym – tak na rozgrzewkę.

Ostatnio brakowało u nas trochę Skandynawii, może dlatego że zaczęła się niektórym przejadać, a może przez to, że obecnie białe ściany są wypierane przez ciemne wnętrza? Nie wiemy, ale chcemy to odrobinę nadrobić.

To mieszkanie nie jest typową bielą. Mało tego – nie znajdziecie tutaj nawet białej kuchni! Zdziwieni? My zaskoczeni -> pozytywnie. Jest więcej drewna, jest więcej ciepłych kolorów. To, na co lubimy zwracać uwagę to detale. Zapewne sami to zauważyliście, jeśli czytaliście inne nasze teksty. Tutaj detale odgrywają dużą rolę. Przyjrzyjcie się.

Wspomnieliśmy już o kuchni innej niż biała, ale kojarzycie, że Szweckie mieszkania przeważnie mają smutne, jednolite łazienki? Tutaj znowu jest inaczej! Na podłodze znalazły się płytki w heksagony – modne już z resztą w kolejnym z rzędu sezonie. Kolor podłogi oraz drewniane dodatki bardzo ją ożywiły.

Mimo kapryśnej pogody balkony w Skandynawii potrafią się podobać. W tym wypadku również nas nie zawiedli. No może nie tyle balkon co oranżeria, ale nie ma co się czepiać. Przy końcówce wakacji z przyjemnością spędziłoby się na niej czas.

Co sądzicie? Dobrze zagospodarowana niewielka przestrzeń? W Polsce wiele mieszkań jest o podobnym metrażu, jednak przestrzeni wydaje się zdecydowanie mniej. My jesteśmy zauroczeni 🙂
AB1-3 AB2-4 AB03 AB3-4 AB04 AB4-3 AB05 AB5-3 AB6-3 AB7-2 AB8-2 AB9-2 AB10-3 AB011 AB11-3 AB12-2 AB14-1 AB015 AB15-1 AB16-1 AB17-1Źródło: planete-deco.fr