Nasz remont domu cz.11

Odpoczynek w ubiegłym tygodniu w pełni zaowocował. Mieliśmy okazję zregenerować siły i wrócić na budowę pełni energii. Kolejny tydzień mimo upałów przyniósł nam sporo zmian: zamontowane parapety, wyburzoną ścianę pomiędzy dawnym przedpokojem, a kuchnią – co za tym idzie, przenieśliśmy także instalację elektryczną do dawnego pomieszczenia gospodarczego, a nowego przedpokoju.

DSC_0758

Parapety:

Wspomniane wcześniej sosnowe parapety zostały osadzone, a my zajęliśmy się ich bejcowaniem. Bejcę nanosimy szmatką, pewnymi ruchami. Jest to bardzo prosta czynność, którą może wykonać dosłownie każdy. Wygodniej byłoby robić to zanim je osadzimy, nasze jednak były z bardzo wysuszonych desek i z obawy przed wygięciem zamontowaliśmy je przed bejcowaniem.  Teraz czekamy na podłogę, aby dopasować ilość warstw bejcy do odcienia deski podłogowej. Na koniec wszystko zalakierujemy lakierem w pół macie.

IMG_3524 kopiaIMG_3532 kopia
Cały czas chcieliśmy zachować oryginalne ściany, jednak polegliśmy. Stan tynku, różnice w strukturze oraz nierówności nas pokonały. Będą gładzie. Do wtorku powinno już wszystko schnąć i chcemy przyspieszyć z efektami.

Obecnie mamy opóźnienie w stosunku do pierwotnych planów o ok. 1,5 miesiąca. Nowy deadline to 10 lipiec, ciekawe czy uda się przeprowadzić 🙂 Czas pokaże, trzymajcie kciuki!

Za tydzień powinniśmy już zaprezentować Wam podłogę, będziemy też chcieli kończyć zabudowę kominka. Dobrze byłoby również zacząć gruntowanie ścian oraz ich malowanie. Tymczasem odrobina fotorelacji:

Powoli widzimy różnicę i efekty:

DSC_0481

DSC_0817 DSC_0822 DSC_0824 DSC_0825

Niebawem podejmiemy próbę odświeżenia szafki na buty wraz z fotelami z części 10: www.wnetrznosci.com/…IMG_3440.jpg

DSC_0828

Ściany były w tak opłakanym stanie, że nie byłoby możliwe ich efektowne pomalowanie. Decyzja podjęta -> będą gładzie:

DSC_0841 DSC_0842
DSC_0892 DSC_0893 DSC_0894

Jak co tydzień na koniec odrobina otoczenia, w tym wypadku nasz ulubiony dom z nieco dalszym sąsiedztwie:

DSC_0847