Nasz remont domu cz.12 farby

Miniony tydzień oraz następny to przede wszystkim wykańczanie i malowanie ścian. Jak pisaliśmy w ubiegłym wpisie, zdecydowaliśmy się jednak na wyrównanie powierzchni ścian, które pierwotnie były strasznie nierówne, połatane i słabej jakości.

naszremont12

Cały dom będzie pomalowany na biało – bez koloru na ścianach. Chcemy wszystkie pomieszczenia maksymalnie powiększyć oraz rozświetlić z racji na lokalizację domu – szczery las. Dołożyliśmy sobie pracy poprzez gładzie gipsowe, kolejnym krokiem będzie ich gruntowanie. Chcemy, by wszystko odbyło się zgodnie z zaleceniami producenta i przed malowaniem finalnym użyjemy farby podkładowej, która da nam gwarancje krycia oraz to, że za kilka lat nie będzie problemu z odświeżeniem ścian i pomalowaniu ich ponownie.

 

Plan domu oraz remontu – remont domu cz 2

DSC_0935-2DSC_0940 DSC_0936 DSC_0937 DSC_0938 DSC_0939

Podłączona woda (głębinowa). Podczas naszej nieobecności udało się „wcisnąć” w kolejkę do koparki. Zaoszczędziliśmy trochę czasu i oczywiście mamy już podłączoną kanalizację.

DSC_0973

Wybierając farby chcieliśmy ominąć markety i znaleźć mniejsza firmę w mieście. Zależało nam na miejscu, w którym ktoś dobrze nam doradzi, pomoże w doborze odpowiedniej farby i podpowie jak dobrze przygotować obecną powierzchnię pod malowanie.  Po krótkich poszukiwaniach trafiliśmy do rodzinnej firmy Farby-dekoracje.pl, która znajduje się przy ul.Kościuszki 118 w Łodzi.

DSC_0118

Okazało się, że mogliśmy tutaj zrobić większość zakupów – farby, grunt, podkład, wałki! Co ważne, nie wszędzie można dostać te odpowiednie, a sporo już ich przetestowaliśmy 🙂 Jeśli chodzi zaś o same farby, zdecydowaliśmy się na te lateksowe zmywalne, półmatowe. Na temat farb czytaliśmy wiele, oglądaliśmy przeróżne testy i wybór padł na Tikkurilę – jak się sprawdzi, to się okaże w praktyce 🙂

Jeśli jesteście zaś fanami tapet, to będzie dla Was raj. Od samego oglądania w głowie wyrosło nam kilka ciekawych projektów z użyciem tapet. Brakuje nam tylko pomieszczeń 🙂 W sklepie jest cała masa nietuzinkowych katalogów, z kompletnie odmiennymi stylami, także każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

DSC_0132DSC_0136DSC_0138

Prawidłowy proces malowania w trzech krokach:


DSC_0126m

W przyszłym tygodniu spodziewamy się naszej cudownej drewnianej podłogi. Z obawy przed jej zniszczeniem postanowiliśmy najpierw zagruntować i zapodkładować ściany. Pomalujemy także pierwszą warstwę. Bierzemy pod uwagę zarysowania i inne tego typu przygody podczas montażu podłogi, dlatego po jej zamontowaniu naniesiemy na ściany ostatnią warstwę farby.

Obserwujcie nasz Instagram, niebawem pokażemy Wam deski podłogowe!

 

Na koniec przedstawiamy Wam kolejnych sąsiadów, którzy tym razem bez żadnego pytania zamieszkały w naszej drewutni 😉

DSC_0950 DSC_0968