Nasz remont domu cz.13 dębowa podłoga

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o kupnie farby i planach na malowanie krok po kroku. Cały harmonogram udało nam się w pełni zrealizować! 🙂

dzialka13

Każde pomieszczenie jest już zagruntowane, salon czeka na dalsze prace z warstwą podkładu, a dwa mniejsze pokoje noszą już nawet pierwszą warstwę farby. Malowanie było dość przełomowe, z każdym pociągnięciem wałka widzieliśmy naoczne zmiany.

Farba, którą polecono nam w sklepie farby-dekoracje.pl na razie sprawdza się w 100%, jest bardzo wydajna i świetnie kryje. Zresztą, wszystko widać na załączonych zdjęciach 🙂
DSC_1980

Grunt do dobrze zagruntowane ściany, to był nasz pierwszy krok. Oczywiście po gruntowaniu czekaliśmy 24h, by móc nałożyć dedykowany podkład. Gęsty jak kisiel, biały jak mleko, szybko dał się rozprowadzić po ścianach i tak drugiego dnia w pokojach zrobiło się już o wiele widniej.

DSC_0002 DSC_0006

Wystarczyła jedna warstwa i „ciapki” przebijające się spod gładzi zostały ukryte.

DSC_0008 DSC_0011

Zanim wzięliśmy wałki w dłonie dotarła do nas wyczekiwana przesyłka – dębowa Deska Barlinecka 🙂 Wybraliśmy coś, co pasuje do klimatu domu – Dąb Calvados Grande z serii Pure Vintage LINE. Jesteśmy nią zachwyceni i już nie możemy się doczekać, by pokazać Wam ją w całej okazałości. Od razu rozpakowaliśmy jedną paczkę i zrobiliśmy test, jak będzie się prezentować – jest cudowna! Nie mogliśmy przeboleć, że musieliśmy pozbyć się poprzedniej, sosnowej podłogi. Ta jest jednak jej lepszą, trwalszą następczynią. Musicie nam wybaczyć, jesteśmy nią tak zachwyceni, że będziemy Was zasypywać jej zdjęciami. Naturalne drewno zawsze budziło w nas pozytywne emocje, jednak naturalne drewno w białym domku, w samym sercu lasu prezentuje się nad wyraz odpowiednio. Nie wyobrażamy sobie innego rozwiązania.

 

DSC_1927 DSC_1930 DSC_1934 DSC_1938 DSC_1939 DSC_1940 DSC_1946