Nowy obrazek to ważny pretekst do nowego wpisu, prawda? Zatem nie możemy przegapić takiej okazji i opiszemy go Wam w dzisiejszym wpisie. Tym bardziej, ze to nie byle jaki obrazek – jest ruchomy, coś w rodzaju gif’a! Zatem co zmieniło się w naszym salonie na zielonej ścianie? Wspomnimy również o kanałach YT, które bacznie oglądamy.

Zacznijmy od tego, że dawno nie zmienialiśmy niczego w naszym salonie, minęły już chyba ze 3 miesiące 🙂 Prawda, że się obijamy? Do tej pory najczęściej była to zmiana układu salonu, nowe postery, czy tekstylia, więc i tym razem przyszła kolei na nowy poster o nazwie Philips 7334 (LED 55PUS7334).

Przychodzi taki dzień w którym człowiek dochodzi do wniosku, że pora na zmiany. My staramy się nie przywiązywać do rzeczy, dlatego częsta rotacja mebli czy dodatków nie jest nam obca. Tak było i tym razem. Jako, że oboje bardzo lubimy elektronikę i gadżety, a od ponad roku zbieramy się do zakupu nowego audio to łatwiej i szybciej było nam zmienić telewizor 😁 

Wybór na rynku jest ogromny, wiec warto przed taką zmianą wyznaczyć sobie pewne cele. Niektórzy stawiają na duży przeskok w rozmiarze (podobno rozmiar ma znaczenie) inni wolą nowinki technologiczne. Do nas pasuje bardziej opcja numer dwa. Jako ze wcześniej na komodzie gościło 49 cali i nie był to według nas mały rozmiar (w szczególności, ze nie lubimy efektu zbyt dużego ekranu w pokoju, który potrafi pomieszczenie przytłoczyć) to nie chcieliśmy przegiąć i w naszym przypadku wybór padł na 55 cali, które na komodzie wyglądą według nas w sam raz. Jako, że powoli się starzejemy i oboje ślepniemy, to większy rozmiar o kilka cali jest dla nas ratunkiem w czytaniu napisów na ekranie 😉

Jak już wspomnieliśmy wyżej lubimy wnętrza, w których telewizor nie dominuje i nie tworzy tzw. centrum dowodzenia, ale nie jesteśmy również przeciwnikami „czarnego pudełka”. Osobiście nie posiadamy w domu telewizji kablowej, ale jesteśmy zapalonymi fanami Netflixa czy HBO, więc nowinki serialowe śledzimy na bieżąco 😉 Nie ukrywam również, że dużą ilość czasu spędzamy przed telewizorem podczas oglądania Youtuba. Potrafimy tak godzinami i często zachęcamy też do tego innych. Jeśli macie podobnie, to ten wpis będzie dla Was, bowiem na końcu polecimy kilka ciekawych kanałów na YT – zarówno tych od nas, ale i od Was.

Tymczasem przejdźmy jeszcze do tematu tytułowej nowości u nas. Szybkie konkrety:

Nasze obecne must have przy wyborze telewizora:

 • Smart TV najlepiej w oparciu o Android TV
 • 4K 
 • Łatwość wprowadzania tekstu 

Z ostatnim z pewnością pomoże nam pilot z klawiaturą QWERTY. 

Pomysłowe, wygodne a zarazem minimalistyczne rozwiązanie. Szybkość wpisywania szukanych fraz jest zdecydowanie większa. Jeszcze w żadnej innej marce nie spotkaliśmy tego patentu. Chyba, że jest inaczej? (musicie nas wtedy oświecić) Szukaliśmy w Google i są tylko aftermarketowe propozycje. 

Jedynie czego brakowałoby nam do szczęścia to gładzik na środku zamiast klapki od baterii , ale jak to mówią, nie można mieć wszystkiego 😉 (przynajmniej póki co)

Pilot z klawiaturą to jednak nie wszystko, bo w standardzie mamy jeszcze możliwość… wydawania komend głosowych! Dzięki Google Assistant możemy po prostu wypowiedzieć określone polecenie, np. podać tytuł ulubionego filmu czy serialu, a telewizor sam wyszuka dla nas najnowsze odcinki na Netflixie. Taką obsługę to my rozumiemy! 🙂

Dodatkowy, bardzo ważny atut dla nas to Android TV i co za tym idzie cała masa aplikacji do naszej dyspozycji w Google Store (Google Play), dla najmłodszych znajdziecie również gry… No dobra, sami tez kilka testowaliśmy 😉

Skoro już trafiłaś/eś na ten wpis i interesuje Cię prezentowany telewizor to przedstawimy też kilka suchych faktów dot. specyfikacji, a nóż – może również skusisz się na podobny model:

 • Procesor obrazu Philips P5
 • 4K UHD
 • Wifi + Bluetooth
 • Smart TV oparty o Android TV
 • Google Assistant
 • Aktywne oświetlenie Ambilight (które można dostosować do indywidualnych potrzeb lub włączyć bez włączania samego telewizora)
 • HDMI x4USB x2
 • Pilot z klawiaturą Qwerty
 • Dolby Atmos i Dolby Vision dzięki czemu możemy uzyskać kinowy obraz i dźwięk

(co w naszym przypadku jest dobrą inwestycją na przyszłość, kiedy już wybierzemy nowe audio)

 • Pobór mocy 86 W – nas to interesuje, więc i może Was również.

 

Specjaliści twierdzą (nie wiemy jednak, czy są to słynni „amerykańcy naukowcy” ;)), aby podczas oglądania telewizji zadbać o dodatkowe światło w pomieszczeniu. Dlaczego? Otóż po to, aby nasze oczy nie skupiały się tylko na telewizorze, dzięki czemu będą się mniej męczyć. Philips TV w swoich produktach oferuje unikalne rozwiązanie i mamy tutaj na myśli wspomniany wcześniej Ambilight. Jest to system diod LED zamontowanych z tyłu telewizora, które emitują światło w kolorze dopasowanym do scen wyświetlanych aktualnie na ekranie i w ten sposób odwzorowują w czasie rzeczywistym akcję (możemy ustawić również opcję dopasowywania się Ambilight do puszczanej muzyki lub dźwięku filmu).

„Według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Techniczny w Eindhoven, system Ambilight zmniejsza zmęczenie oczu aż o 60 do 90 procent, w zależności od trybu wyświetlania oraz charakteru obrazu na ekranie”. Dodatkowo dzięki Ambilight ekran wydaje się większy, a barwne wrażenia podczas oglądania filmów są naprawdę wyjątkowe.

Chcemy również wspomnieć o doborze wielkości telewizora. Tak jak pisaliśmy wcześniej warto wcześniej wszystko wymierzyć, aby nie okazało się, że telewizor jest za duży (tak tak, wiemy, że podobno nie istnieje coś takiego jak za duży telewizor), ale może okazać się również za mały. Odległość tv od kanapy to kwestia dość indywidualna, ale sporo osób ma zagwozdkę w tym doborze. Jak odpowiednio wybrać rozmiar w stosunku do odległości?

Zacznijmy od naszego przykładu. Odległość tv od kanapy to 280cm i mamy wrażenie, że jest idealnie. Czyli 55-60 cali, aby widzieć wszystko ze szczegółami. 40 cali przy tej odległości wydawałby się mały i zapewne po niedługim czasie użytkowania rozmiar mógłby nam przeszkadzać (o zgrozo, pomyśleć, że zaczynaliśmy w tym mieszkaniu od 32 cali – teraz nic byśmy w nim nie widzieli ;)).

Przekształcenie matematyczne wzoru daje następujący wynik: przy matrycach o danej rozdzielczości wszystkie detale zaczynamy dostrzegać dopiero gdy siedzimy w odległości: dla Full HD 4,06cm/cal ekranu, wzór zaokrąglamy w górę do 4.2cm/cal (np. 65″ z 2,73 metra) dla Ultra HD 4K 2,03cm/cal ekranu, wzór zaokrąglamy w górę do 2.1cm/cal (np. 84″ z 1,76 metra)
Źródło: https://hdtvpolska.com/jaki-powinienes-wybrac-rozmiar-telewizora/

Tutaj z pomocą spieszy właśnie powyższa strona:

Design 

Czyli coś, od czego właściwie powinniśmy zacząć jako wnętrzarze! 🙂 Smukły, bardzo minimalistyczny, bez przesadnych logotypów na ramce, która jest bardzo „cienka”. Nóżka bardzo fajnie zaprojektowana (i przy okazji do rozmiaru 55′ jest obrotowa). Kolor srebrny idealnie pasuje do jasnych wnętrz, ale równie dobrze prezentuje się na tle ciemnej ściany, jeśli chcemy tv lekko od niej odciąć. Całość dopełnia Ambilight, które w przypadku naszej zielonej ściany i obrazów na niej powieszonych sprawdza się równie genialnie jak na jasnej, jednolitej powierzchni. Z resztą, zobaczcie sami jak się prezentuje:

Teraz musimy tylko zrobić małą reorganizację obrazów na ścianie 🙂 Być może będzie to pretekst do kolejnych zmian? Zastanawiamy się jeszcze nad rozmieszczeniem i plakatami. Co sądzicie?

i gdyby ktoś był ciekawy opcji bez obrazów:

Youtube

Tutaj skupimy się na wcześniej wspomnianej liście polecanych kanałów YT, Polskich i zagranicznych. Tematyka w jakiej my się poruszamy to lifestyle, podróże, ciekawostki, fotografia i filmowania oraz oczywiście wnętrza:

Polskie:

Bez Planu – Bartek, podróżnik, sporą część swojego vlogowania poświęcić na Wenezuelę, my zaczęliśmy oglądać jego kanał jeszcze jak podróżował po Wietnamie

My MAJEWSCY – tej pary chyba przedstawiać nie musimy. Ostatnio mocno intensywnie wzięli się za daily vlogi, które chętnie śledzimy.

Adrian Kilar – filmowanie to zdecydowanie jego konik, a my z przyjemnością czerpiemy od niego cenną wiedzę.

Ciekawe Historie – brat Bartka z Bez Planu, Tomek. Prowadzi tytułowo ciekawe historie na różne tematy 😉

Żądny Przygód – kanał typowo uberxowy, człowiek, który nie boi się nocować w opuszczonym szpitalu.

Busem Przez Świat – kanał podróżniczy sympatycznej pary, która podróżuje swoim busem po całym świecie

Kuba Klawiter – Lubicie gadżety i nowinki technologiczne? To kanał dla Was. Dodatkowo dobre poczucie humoru 😉

Wnętrza Zewnętrza – Magda i Piotr, małżeństwo, które kocha wnętrza 🙂

Turbulencja – kanał pilota, który pokazuje swoją prace od podszewki

Zagraniczne:

Jon Olsson i Jani Olsson – małżeństwo typowo lifestylowe, pokazujące swoje życie, atrakcje, sprzęt i samochody 🙂

Mariefeaandjakesnow – Podróżnicza para, na którą miło popatrzeć. Odwiedzają piękne miejsca i robią jeszcze piękniejsze zdjęcia.

Johnny FPV – król wyścigowych dronów. Zazdrościmy umiejętności 🙂

Chris Rogers – podróżnik z talentem do uwieczniania swoich chwil

TOPJAW – Jesse i Will pokazują gdzie i co zjeść w 48 godzin w danym miejscu

Becki and Chris – para lifestylowo – wnętrzarska z zamiłowaniem do fotografii

Lost LeBlanc – podobnie jak wyżej 😉

Kobeomsuk furniture – kanał o tworzeniu mebli od podszewki

ISHITANI FURNITURE – j.w.

ViTTEN – również j.w.

Grzechem byłoby też nie wspomnieć o naszym świeżym kanale na Youtube, którego prowadzimy od niedawna, nie żebyśmy namawiali, ale zostawcie suba/subika/zasubskrybujcie i takie tam, jeśli tematyka Wam się spodoba 😉 Będzie większa motywacja do publikacji kolejnych filmów.

https://www.youtube.com/channel/UCm3fHAtPFsv2_5UpjD8gr4A

Teraz Wasza kolej. Jak często wymieniacie migające pudełka? I najważniejsze, jakie seriale możecie polecić? 😀 kto już widział pozycje z naszej listy? Zbudujmy sobie pod tym wpisem bazę polecanych filmów i seriali. Dajcie znać czy jesteście bardziej team Netflix czy Youtube 🙂