Projekt mieszkanie cz. 10 nowa sypialnia

W życiu każdego maniaka wnętrzarskiego przychodzi pora na zmiany. No dobra, po prostu nie mogliśmy wytrzymać „tak długo” bez metamorfozy. Byłby to miesiąc bez zmian! Nie tylko salonem człowiek żyje. Tak chcieliśmy go dopieszczać, że całkowicie zaniedbaliśmy sypialnie. Skoro przez tak długi czas nic w niej większego nie zmienialiśmy to postanowiliśmy wprowadzić zmianę znacznie większą niż kosmetyczną.

Wszystko zaczęło się od przymiarki dywanu, który pokazywaliśmy jakiś czas temu na naszym Facebooku oraz Instagramie. Nie mogliśmy zdecydować się czy zostawić go w sypialni czy w salonie. Miał to być pierwszy krok do zmian (pomijając oczywiście zasłony, które staramy się często wymieniać). Docelowo miał on znajdować się właśnie tutaj, ale kiedy położyliśmy go w salonie to zaczęły się nasze wahania.

Tak było:

https://www.instagram.com/p/Bc0C773BT0_/?taken-by=wnetrznosci_com

Pierwsza wersja: Druga wersja:

Nasz cykl o kolorach: „Kolor przewodni – granat”

Ale zaraz zaraz, skoro dywan od Sukhi wyląduje jednak w salonie to co ze zmianami sypialnianymi? Znowu wraca do starej wersji? O nie nie… Za górami za lasami, w pewną piękną, pochmurną i deszczową niedzielę postanowiliśmy zrobić sajgon w domu. Szybki szkic nowego układu, spojrzenie na siebie i kiwniecie głową twierdząco. Połowa rzeczy „wyleciała” z sypialni i mogliśmy zacząć walczyć z układem. Łóżko jakie posiadamy ma wymiary 160×200, więc w naszej sypialni niezbyt łatwo się nim manewruje, tym bardziej, że docelowo stanęło na przeciwnej ścianie. Trochę walki, trochę sprytu i sukces! udało się. Biurko jest w tym momencie na ścianie granatowej – na wprost wejścia. Chcieliśmy oddzielić strefę „biurową” od sypialnianej i w tym układzie zdecydowanie się udało. Dodatkowo mamy więcej miejsca od wejścia, nie wchodzi teraz od razu na łóżko.

Ściana nad łóżkiem pusta była przez jeden dzień. Po tym jak zlikwidowaliśmy domową galerię na ścianie w salonie zatęskniliśmy za tym. Plakaty – póki co zostały stare, ale część z nich wymienimy z biegiem czasu (mamy już plan działania na to). Pozostaje nam jeszcze zagospodarować ścianę na wprost łóżka, ponieważ jest pusta, a żaden mebel się nie zmieści, musimy mieć swobodne przejście wokół łóżka.

Projekt mieszkanie cz.3 – urządzanie sypialni

Jak Wam się podoba nowy układ i nowa ściana? My póki co jesteśmy bardzo zadowoleni. Ciekawe na jak długo starczy nam zmian 😂

https://www.instagram.com/p/BeBTGhOh4zI/?taken-by=wnetrznosci_com

 

 

Dywan: Sukhi – Khadija 120x170cm

Zasłony: Dekorujonline.pl liść 177

Łóżko: Ikea, stara kolekcja Ekeberg

Pościel: Ikea

Biurko: Stormer+Sohn

Plakaty: Mapa Łodzi – maptumaps.pl / Niebieskie hortensje: Ceci Bloom

Farba na ścianie: Bejamin Moore Southern Belle 819