Zdalnie sterowany „samochód” dla dorosłych, czyli test nowego robota sprzątającego RoboJet Duel 3

Ostatnimi czasy na rynku możemy zaobserwować spore zainteresowanie robotami sprzątającymi. Marki prześcigają się nowymi modelami, funkcjami, wyglądem. Sporo z Was ma już zapewne takie urządzenie, ale jeszcze większa część dopiero nad nim myśli. Postanowiliśmy dołączyć do pierwszego grona i rozwiązać nasz spory problem – fruwającej psiej sierści dosłownie WSZĘĘĘDZIE! Nasz wybór padł na RoboJet Duel 3, czyli marka, która jest na 3 miejscu sprzedaży robotów sprzątających w Polsce wg. niezależnego raportu GFK 2018.

Lisa (ta z tyłu) oczywiście ma zakaz przechowywania tyłka na dywanie
Lisa (ta z tyłu) oczywiście ma zakaz przechowywania tyłka na dywanie

Sama firma działa na rynku od 2010 roku, więc nie jest to krzak z „Alie”, ale co dla nas najważniejsze – jest to polska, prywatna firma, więc kupując produkt wspieramy rodaków 🙂 My osobiście często zwracamy na to uwagę przy zakupach.

Przejdźmy do rzeczy, czym jest robot sprzątający i czy może on zastąpić tradycyjny odkurzacz?

„Stefan”, bo tak go nazwaliśmy od pierwszego wejrzenia potrafi nas wyręczyć z codziennego obowiązku. Robot, który ukoi nasze nerwy podczas odkurzania, w szczególności dla tych, którzy codziennie borykają się z zabrudzeniami spowodowanymi przez np. czworonogi (jak to bywa w naszym wypadku) lub dzieci. Prawdę mówiąc po pierwszym tygodniu użytkowania powoli zapominaliśmy o istnieniu standardowego odkurzacza, który trzeba wyłowić z szafy, złożyć, podłączyć itp. Jednak należy pamiętać, że sam robot odkurzający nie otworzy sobie drzwi i nie odkurzy wszystkich pomieszczeń. Przed uruchomieniem mieszkanie należy odpowiednio przygotować (posprzątać zbędne rzeczy z podłogi, otworzyć drzwi) lub po prostu włączać go w poszczególnych pokojach. U nas na podłodze wiele się dzieje, mamy dywan (z którym sobie radzi doskonale), ale i również sporo mebli czy dodatków jak stojące świeczniki. Na szczęście większość naszych  mebli jest na nóżkach, co ułatwia mu pracę, jednak nasze krzesła mają taką konstrukcję, że Stefan sam nie wjedzie pod stół i tutaj raz na jakiś czas przyda się tradycyjne odkurzanie (musimy liczyć się z takimi zakamarkami, których nie przeskoczy oraz pamiętajmy o odkurzaniu listew przypodłogowych czy innych elementów, które są wyżej). Jeśli macie różnicę wysokości nie bójcie się, zawieszenie robota jest na tyle zaawansowane, że bez problemu radzi sobie z wjazdem do naszej sypialni, gdzie różnica wysokości między przedpokojem jest dość znaczna. Sam czujnik i algorytm dobrze radzi sobie w terenie i dzięki temu robot dokładnie odkurza chałupę.

O czym warto wspomnieć? Duel 3 ma również funkcję mopującą. Wystarczy wymienić pojemnik na końcówkę z mopem, kliknąć guzik na pilocie i włalaaa! Mamy automatyczny mop, który odświeży nam podłogę (no dobra, jeszcze trzeba wlać wodę do pojemnika). W przypadku naszych płytek na podłodze sprawdza się ideolo. Nie to co mop z biedry, który część z Was mogła podziwiać na naszym stories. Ma również funkcje mapowania i jest przede wszystkim dobrze wykończony – mamy na myśli tutaj m.in. szklany wierzch.

Na rynku jest dużo produktów innych producentów, więc dlaczego wybierać coś innego?

Dla nas ważnym czynnikiem przy wyborze urządzeń jest ich pochodzenie. Jak wspomnieliśmy, RoboJet to polska firma, więc już to za nim przemawia. Warto dołożyć do tego świetny stosunek ceny do jakości, gdzie produkty konkurencyjne z taką mnogością funkcji wypadają drożej. Duel 3 ma również spory arsenał akcesoriów zapasowych, które dostajemy na start w pakiecie, a co najważniejsze wiarygodność. Przy zakupie dostajemy gwarancję, serwis, części zamienne, wsparcie posprzedażowe, a w przypadku zakupów z Alieexpress

Skoro już o funkcjach mowa:

 • Stefan odkurza i myje podłogi na mokro
 • Możemy nim sterować pilotem! (pokażemy Wam póżniej zaletę tej funkcji), aplikacją mobilną (jednak polecamy sterowanie pilotem, w szczególności dla dużych dzieci ;)) i głosowo
 • Jeden z najcichszych odkurzaczy na rynku
 • Jest niski, ma zaledwie 7,5cm wysokości, więc bez problemu może się zmieścić pod meblem, my ulokowaliśmy swój egzemplarz pod komodą
 • Posiada dwa stopnie mocy ssania do wyboru, u nas daje sobie radę na słabszej mocy, dzięki czemu jest cichszy

Jakie udogodnienia niesie za sobą robot?

„Robojet Duel 3 posiada 4-stopniowe czyszczenie i system potrójnej filtracji. Usunie tym samym z Twojego domu nie tylko kurz i sierść, a także pyłki, zarodniki pleśni i grzybów oraz inne alergeny.”

Dodatkowo jest cichy, ładny (a na to też warto zwracać uwagę), mamy możliwość ustawienia harmonogramu sprzątania, współpracuje z asystentem google (aczkolwiek jeszcze nie testowaliśmy), a przede wszystkim zaoszczędzimy czas, abyśmy mogli np. dłużej nic nie robić 🙂

 

Na Instastories z pewnością przygotujemy niebawem testy, w których przedstawimy jak radzi sobie z rozsypanym ryżem, chrupkami i innymi produktami. Zrobimy dla niego również mały tor przeszkód  😉

 

Zestaw zawiera:

 • Robot sprzątający
 • Stację ładującą
 • Zasilacz
 • Pilot
 • Instrukcję
 • Pojemnik na nieczystości
 • Pojemnik na wodę z mopem
 • Szczotki
 • Pędzelek
 • Filtr HEPA
 • Taśmę magnetyczną (wirtualne ściany)
 • Oczywiście pudełko

(mogliby jeszcze dołożyć baterie do pilota, nam np. brakło w domu zapasowych i rozbrajaliśmy pilota do tv, ale to szczegół)

Nas głównie będzie interesować pojemnik na brudasy z ziemi, pojemnik na wodę z mopem, pilot, instrukcja i pędzelek do czyszczenia szczotek (trochę jak pędzelek do nakładania farby na głowę, nie pomylcie się!). aaa i sam odkurzacz plus stacja ładująca, którą gdzieś u siebie ulokujecie.

Odkryliśmy jeszcze jedną, bardzo ważną zaletę tego robota. Jaką? Musicie sprawdzić na końcu filmu, który dla Was przygotowaliśmy 🙂 Przetestowaliśmy w każdym razie udźwig i daje radę!