Jakie tapety na ściane? Zestawienie ciekawych wzorów

Tapety ścienne to produkt, z którym do tej pory się nie utożsamiliśmy. Jednak nie jest to spowodowane tym, że ich nie lubimy, wręcz odwrotnie. Do tej pory nie mieliśmy gdzie wykorzystać tapet ściennych (nie licząć oczywiście innego zastasowania jak np. w przerabianiu mebli), ale będziemy musieli to niebawem zmienić. Współczesne wzory potrafią zaskakiwać – w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Dziś przygotowaliśmy zestawienie tapet Graham & Brown dostępnych w Polsce, ale nie obędzie się również od zdjęć inspiracyjnych, aby nie było zbyt monotematycznie.

Źródło: www.grahambrown.com

Wzorów jak i kolorystyki jest cała masa. Nie starczyłoby czasu, aby wszystkie opisać w jednym wpisie, a Wam poddałyby się pokrętła w myszkach lub palce od scroolowania zdjęć. Skupmy się zatem na trzech głównych „kategoriach”, które bierzemy dziś na tapet. Wszystkie wymienione niżej są w naszych gustach i na tym będziemy się opierać.

Tropikalne

Zupełnie jak w innej dziedzinie, czy to wnętrzarskiej, czy to modowej, tapety tropikalne cieszą się sporym powodzeniem od dłuższego czasu i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało się to zmienić. Osobiście bardzo lubimy te motywy. Jak dotąd stosujemy je bardziej w tekstyliach, ale na tapecie w salonie, przedpokoju lub łazience z białą, angielską boazerią od dołu moglibyśmy uzyskać szałowy efekt.

 

Tapetuj.pl – Graham & Brown Strata 104885

Źródło: http://www.lisadawsonstyling.com/blog/2017/3/28/how-to-bring-greenery-into-your-home-even-if-you-are-shocking-with-plants
Źródło: http://townsend-london.com/paul-raeside-cole-son/
https://tapetuj.pl/vermeil-104263-tapeta-scienna-graham-brown.html

tapetuj.pl – Graham & Brown Vermeil 104264 

Źródło: http://www.archilovers.com/projects/196335/khalkedon-house.html

Geometryczne

Ponownie – jak i w meblach tak i w tapetach swoje dłuższe pięć minut mają na chwilę obecną wzory geometryczne. Wzór ten jest też często stosowany na dywanach. My w zestawieniu wybraliśmy głównie te złote, czyli coś, co często stosujemy u nas (duuużo złoooota). Są uniwersalne, pasują do każdego pomieszczenia i do wielu stylów, wykorzystywanych przy urządzaniu wnętrz. Bardzo fajnie sprawdzają się jako pojedyńcza ściana dekoracyjna. Równie efektowne bedą zarówno w jasnej wersji, jak i ciemnej – ostatnio dość popularnej.

Po lewo: KELLY HOPPEN STYLE II 103003

Po prawo: EMPRESS-104158

Źródło: http://www.terracottadesignbuild.com/collections/destination-color/
Źródło: http://pictures-and-images.com/content/wallpaper-for-foyer-area.html

Tapetuj.pl Graham & Brown strata-103920

Ombre

To chyba ostatni szyk mody. Sporo pytań pojawia się właśnie o tego typu efekt. Można go uzyskać właśnie za pomocą tapety, ale i również malując. Pierwsza opcja zdecydowanie szybsza i łatwiesza. Bardzo fajny efekt, również na meblach (ostatnio zapragnęliśmy przerobić coś z tym efektem). Mamy nadzieję, że z tym motywem będziemy podziwiać sporo realizacji. Często można spotkać je w sypialniach.

Źródło: http://www.livingetc.com/spaces/modern-homes/industrial-vibe-4-188273
Źródło: http://malcoff.com/
Źródło: www.modevoormuren.com

 

Na koniec zostawiliśmy sobie wisienkę. Jako fani złota, mosiądzu, bieli i kamienia w postaci marmuru wybraliśmy tapetę przypominającą użylenie marmuru carrara w złotym kolorze. Pora pogłówkować gdzie ją wykorzystać 🙂

https://tapetuj.pl/empress-104869-tapeta-scienna-graham-brown.html http://meganpflugdesigns.com/

W kolejnej części skupimy się na „muralach” tapetowych i pokażemy jak wykorzystać tapety w łazience i kuchni.