Tureckie mid century

Dzisiaj przenosimy się do Erenkoy w Stambule. Co prawda ciepełko nam dzisiaj dopisuje, więc nie trzeba szukać cieplejszych rejonów, ale warto przenieść się na chwilę do Turcji, aby zobaczyć wnętrze tego domu. Poniżej zobaczyć możecie dwupiętrowy dom o powierzchni prawie 250m2, który przeszedł generalny remont w 2016r.

Myśląc Turcja zapewne nie wyobraziliście sobie wnętrza w tym stylu. My również nie. To takie miłe zaskoczenie, tym bardziej, że wnętrze jest urządzone ze smakiem, z użyciem dobrej jakości materiałów i dodatków. Za projekt i realizację jest odpowiedzialne miejscowe biuro projektowe Escapefromsofa i w tym miejscu chcielibyśmy im pogratulować odwalenia dobrej roboty.

Cały dom to cztery sypialnie, dwie łazienki, dwa salony, solidny tarasik (i kilka innych pokoi jak i nieprezentowana kuchnia) z nieprzeciętnym widokiem – a konkretnie po części na miasto, a z drugiej strony z widokiem na Morze Marmara. Wnętrza urządzone zostały w stylu modernistycznym, z nutą mid century, elementami botanicznymi (salon na dole) ale i również z nutą elegancji. Nie brakuje tutaj marmuru, złota i mebli z wyższej półki. W części jadalnianiej oko przykuwają krzesła oraz oświetlenie. Przechodząc korytarzem na górę natrafimy na minimalistyczne schody w ciemnym kolorze z mosiężnymi wstawkami. To właśnie mosiądz i złoto przewijają się przez cały dom, czego nie ukrywamy – bardzo nam to odpowiada i uważamy, że pasuje tutaj niesamowicie dobrze. Na górze znajdziemy drugi salon, który nawiązuje stylem do tego z parteru. Naszą uwagę zwracają też uchwyty – super, że nie jest to kolejny bezuchwytowy system typu push. Mamy wrażenie, że nawiązują one do regału, który znajduje się za kanapą w salonie na dole. Drugą rzeczą, na jaką zwróciliśmy uwagę to lustro – z elementem rafii. Rewelacyjny efekt z elementem retro. Nie musimy wspominać o marmurach i fotelach, chyba każdy sam je zauważy. Na wzmiankę za to zasługuje taras z pięknym widokiem na Stambuł i odrobinę morza Marmara. Coś wspaniałego! Mamy wrażenie, że to wnętrze jest fragmentem nas. Możemy sprzedać nerki i stać się posiadaczami tego domu 🙂

 

ps. ciekawe jak wygląda kuchnia, mamy nadzieję, że by nas nie zawiodła 😉

 

Zdjęcia: İbrahim Özbunar

Źródło: http://turkisharchitects.com/