XIX wieczny Nowy Jork

Nabywcy tego pięknego loftu z 1830 roku (James Ramsey i Jennifer Blumin) za wszelką cenę chcieli zatrzymać w nim XIX wieczny klimat zachowując oryginalne okna czy ceglane mury.
Inwestorzy na co dzień zajmują się wnętrzami, Jennifer Blumin specjalizująca się w adaptacjach zabytkowych wnętrz postanowiła wnieść do loftu jak sama określiła nutę „ciepłego modernizmu”. Niektóre ściany otrzymały biały kolor, położono nowe dębowe podłogi, a w kuchni postawiono na sprzęt ze stali nierdzewnej firmy Miele.
Loft o pokaźnej powierzchni 600 metrów został zakupiony w 2013 roku za cenę 1,8 miliona dolarów, natomiast aranżacja i remonty pochłonęły 700 tysięcy dolarów.
Ciekawym elementem we wnętrzu jest niebywały stojak na 300 butelek wina wykonany z rur drenarskich, uwagę przyciągają również motywy zwierząt pojawiające się w całym lofcie np: szkielet wieloryba wiszący nad stołem w jadalni, maski ryb w pokoju gościnnym czy też futerko obecne w sypialni.
Nas zachwyciło ciepło obecne w tym lofcie, spora dawka zieleni i kolory bliskie naszym sercom. Zachęcamy do przejrzenia całej galerii jaką udało nam się odnaleźć w całych internetach 😉

 

 

Źródło: nytimes.com, planete-deco.fr, blog.hgtv.com

Zdjęcia: Laura Moss, James Ramsey

07

 

 

4 01231 025 036 04 05 06