Dywanowe zestawienie – co jest teraz popularne?

Dywanów jak i gustów jest cała masa. Jedni mówią, aby o nich nie dyskutować inni zaś, wręcz odwrotnie – my należymy do tej drugiej grupy. Jakie dywany są dzisiaj popularne? Jak i gdzie szukać? Chętnie wymienimy się z Wami spostrzeżeniami na ich temat. Dzisiaj mamy dla Was zestawienie dywanowe i kilka wskazówek. Czas start. Pytanie numer jeden.

http://www.foreignrooftops.com/layering-rugs/

Co jest teraz modne? 

Ciekawe pytanie, jedni mogą się oburzyć i stwierdzić, że nie ważne co jest modne, ważne, aby się podobało. No dobrze, ale nie możemy pogodzić jednego z drugim? Przybliżymy Wam jakie dywany są teraz na czasie, a Wy sprawdźcie czy wpasowywujecie się w trendy.

  1. Dywany typu kilim. Czyli wielki comeback dywanów orientalnych, tych starych jak i również tych w nowym wydaniu. Wszystko co ma frędzle jest teraz na topie (no, prawie wszystko).
  2. Dywany tkane na płasko. Często w prostych formach, bez zbędnych ozdób, ale w geometrycznych wzorach.
  3. Dywany wełniane. Mamy tutaj na myśli te grube, dość proste dywany, na który sami się skusiliśmy – to ten od Sukhi. Taki typowy, prosty grubasek, miły w dotyku 🙂
  4. Dywany postarzane. Bum na nie już trwa dosyć długo, ale nadal widujemy je często w aranżacjach. Często są zestawiane z nowoczesnymi meblami.
  5. Dywany z geometrycznym wzorami. Czy coś tutaj można więcej dopisać? Tutaj króluje dywan 2×2 z Ikei, czarno-biały, na który już nie możemy patrzeć 😂
Linie Design
http://spenceronthego.com/best-area-rugs-for-kitchen/
www.anthropologie.com
https://www.instagram.com/p/BJZSoV5g2Ny/

Te pięć punktów wypisaliśmy na podstawie naszych obserwacji w ostatnim czasie. Pora przejść do drugiego pytania:

Gdzie szukać?

Szukając dywanu wcale nie musimy wertować miliona stron internetowych, serio. Obecnie wybór w różnych popularnych sklepach jest na prawdę duży – a nie oznacza to, że każdy będzie miał taki sam dywan, ponieważ asortyment w wielu sklepach się różni (nawet w tych sklepach o takiej samej nazwie).

Spójrzmy chociażby na BRW, w Łodzi podczas wizyty wpadły nam w oko na szybko dwa modele (na stronie ich nie mają):


Chodząc dalej po popularnych sklepach możemy trafić do Leroy Merlin:

HERMES
SCANDI

 

 

 

 

 

 

 


a może coś z HM Home? Ok, nie we wszystkich miastach jest dostępny, ale w tym wypadku możemy zamówić artykuły do domu:

0546451001
0545890001
0511003001

 

 

 

 

 

 


Podobnie jest w ZARA Home:

NR REF. 0036/029
NR REF. 6231/029

 

 

 

 

 

 

 

Tutaj bardzo ubolewamy, że Łódź jest uboga w Zarę Home 😔


W zestawieniu nie może zabraknąć chyba najpopularniejszej sieciówki, czyli Ikei. Osobiście lubimy dywany od nich, jednak tutaj musimy się liczyć z tym, że kupując u nich dywan sąsiad może mieć dokładni taki sam 😉

STENLILLE
KÖPENHAMN
ALVINE RUTA
ALVINE RUTA
PERSISK BELUTCH

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

My również długo staliśmy pod wyborem dywanu. Mimo, że bardzo je lubimy, to przez to, że posiadamy dwa czworonogi gubiące tonę sierści długo to odkładaliśmy (a to był błąd😉). Zdecydowaliśmy się na Sukhi. Są to ręcznie tkane dywany, o których wspominaliśmy na początku – proste wzory, miękkie i przede wszystkim, przez wysokie runo nie widać od razu sierści.

Jeśli jeście ciekawi jak powstają dywany Sukhi od podszewki to polecamy Wam ich materiał:

Jak układać dywan?

Na pytanie jak układać dywan jest sporo odpowiedzi. Teorie są jednak bardzo podobne. W większości przypadków się sprawdzają, jednak czasem śmiało można od niej odejść. Zerknijcie na kilka instruktarzowych obrazków:

http://www.goodhousekeeping.com/
http://www.oaxacaenpiedelucha.info/
http://lcexhibits.com/
http://www.thriftydecorchick.com/

Jak widzicie w teorii dywan powinien być duży, podsunięty pod kanapę i fotele – jeśli chodzi o salon. W jadalni stół i krzesła (po odsunięciu) powinny znajdować się na dywanie. W sypialni zaś całe łóżko/lub jego zdecydowana większość powinno znajdować się na dywanie. W praktyce? Różnie to bywa. Za mały dywan często wygląda komicznie, ale czasem się sprawdza w niewielkim pomieszczeniu. Sami mamy w tym momencie nieprawidłowo dobrany rozmiar, z racji tego, że docelowo był zamówiony do sypialni – ale spodobał nam się w salonie 🙂 Czasem również można użyć fantazji, na co przykładem jest poniższe zdjęcie:

Niebawem przygotujemy dla Was kolejne zestawie. Jakie? Niespodzianka 😉 Dajcie znać w komentarzu, czy prezentowane dywany wpisują się w Waszą estetykę, chcemy poznać Wasze zdanie.

https://homedeco.nl/blog/fluweel-hot/
http://cocolapinedesign.com/
https://www.instagram.com/p/BWqJNFjBwQw/

 

http://theeverygirl.com/kate-davisons-san-francisco-home-tour

 

https://savemoreanimals.org/minimalist-living-room-ideas/
https://www.instagram.com/p/BMqIpPTBl-f/
https://www.bloglovin.com/blogs/my-scandinavian-home-3174055/an-elegant-swedish-space-in-neutrals-4288649430