Zgodnie z obietnicą przedstawiamy jedno z ważniejszych pomieszczeń w domu – czyli łazienkę. Jej remont był niemałym wyzwaniem biorąc pod uwagę jej metraż i poprzedni stan. Płytki, które się w niej znajdowały na pierwszy rzut oka wyglądały dobrze, jednak przy demolce odpadały przy stuknięciu. Na podłodze znaleźliśmy ich dwie warstwy. Całą łazienkę musieliśmy skuć, by można było zacząć cokolwiek w niej urządzać.
Tak prezentowała się w pierwszej fazie demolki, której efekty dla przypomnienia możecie zobaczyć tu: KLIK KLIK
Te białe plamki na płytkach to klej, na który były przymocowane, ilość porażająca 😀
Przed przystąpieniem do układania nowych kafli, ściany trzeba było skuć do cegiełki i od nowa przygotować równe, trwałe podłoże. Z racji na fakt, iż łazienka graniczy z kotłownią, zdecydowaliśmy się poprowadzić tu ogrzewanie podłogowe. Już czujemy to ciepełko pod stopami przy wyjściu z prysznica 🙂
Po całej batalii prowadzenia przyłączy, odmierzania, ustawiania, kombinowania, docinania, wycinania itd. udało się wykończyć łazienkę tak, jak sobie zaplanowaliśmy.
W części 14 pokazywaliśmy Wam pierwsze zdjęcia płytek z Ceramiki Paradyż, na które się zdecydowaliśmy. Jednak, żebyście nie musieli szukać informacji między wierszami, przypomnimy Wam – na ścianę za prysznicem wybraliśmy płytkę dekoracyjną z kolekcji Tolio/Toli o nietypowym rozmiarze 25x75cm. Pan, który je układał był z nich bardzo zadowolony, mało docinania, praca szła mu szybko. Według nas ściana wygląda super i ożywia resztę pomieszczenia.
Pozostałe ściany chcieliśmy optycznie wydłużyć i tu również zastosowaliśmy dłuższe płytki, tym razem wybraliśmy kolekcję Ermeo/Ermo. Jasne kolory są tu też nieprzypadkowo, łazienka ma niecałe 4m2, a udało nam się zmieścić duży prysznic, toaletę, zabudowaną pralkę i umywalkę.
Nie chcieliśmy zabierać przestrzeni w łazience brodzikiem, zastosowaliśmy więc odpływ liniowy wprowadzony w płytki. Po pierwszych kąpielach stwierdzamy, że wybór był trafiony 🙂
Zabudowa, którą widzicie na zdjęciu zawiera w sobie pralkę, a pod umywalką udało nam się wygospodarować półki na łazienkowe bibeloty.
Z ciekawostek – udało nam się dopasować drzwi do starej sosnowej ościeżnicy, z której poprzednią olejną farbę zdjęliśmy opalarką i pomalowaliśmy na nowo białą farbą akrylową. Teraz wygląda jak nowa 🙂
Bardzo chcieliśmy znaleźć białą baterię prysznicową i umywalkową, jednak jak zobaczyliśmy ten zestaw (bardzo przystępny cenowo), porzuciliśmy nasze plany i wybraliśmy biało-chromowane. Te nam przypasowały bardziej, a Wy co sądzicie?
Nad umywalką brakuje jeszcze lustra, które zapewne zrobimy na zamówienie. Brakuje nam jeszcze dodatków, wieszaków na ręczniki itd. Jednak wszystko w swoim czasie. Teraz cieszymy się bieżącą wodą, której przez cały czas remontu chyba najbardziej nam brakowało.
Na koniec dwa porównania przed, w trakcie i po 🙂 A za tydzień pokażemy Wam kuchnię