Nasz remont domu cz.16 łazienka

Zgodnie z obietnicą przedstawiamy jedno z ważniejszych pomieszczeń w domu – czyli łazienkę. Jej remont był niemałym wyzwaniem biorąc pod uwagę jej metraż i poprzedni stan. Płytki, które się w niej znajdowały na pierwszy rzut oka wyglądały dobrze, jednak przy demolce odpadały przy stuknięciu. Na podłodze znaleźliśmy ich dwie warstwy. Całą łazienkę musieliśmy skuć, by można było zacząć cokolwiek w niej urządzać.  

Nasz remont domu cz.8 kolory wiosny

Ubiegły tydzień to czas Dyskusji. Pracownicy na budowie mieli tygodniową przerwę, tak więc sporej dawki postępów Wam nie przedstawimy. Dobrą wiadomością jest to, że wiosna zagościła już na dobre. Odpowiednia pogoda oraz sporo słońca sprzyjają postępom – w szczególności w przypadku malowania mebli. W tej części chcielibyśmy przede wszystkim przenieść Was w tę okolice i pokazać jak wiosna tchnęła życie w przyrodę.

Nasz remont domu cz.7

Ten tydzień przyniósł wiele postępów wizualnych. Dom wreszcie nabiera „kształtów”, a nam nie schodzą uśmiechy z twarzy widząc, że jesteśmy coraz bliżej końca. Nasi niezastąpieni robotnicy zamontowali już wszystkie okna, zamurowali wejście do pokoju z kuchni oraz drzwi wejściowe na taras – zastąpiło je okno tarasowe, które dostarczy teraz o wiele więcej światła w całym salonie.

Nasz remont domu cz.6

Ten tydzień przyniósł trochę nowości. Doczekaliśmy się ocieplonej podłogi styropianem Polstyr oraz zostały zrobione wylewki. Ten stan na razie pozostanie, ponieważ jest jeszcze sporo brudnych prac.

Nasz remont domu cz.5

Kolejny tydzień za nami… i przyszła pora na pierwsze komplikacje oraz solidną zmianę planów. Na „plac budowy” przyjechał specjalista od studni, aby wykonać próbny odwiert pod studnię głębinową. Wstępnie zakładano odwiert o głębokości ok. 20-22m w głąb, ponieważ w niedalekiej okolicy sąsiadowi  wystarczyło 17m. W naszym położeniu niestety nie było tak pięknie…

Nasz remont domu cz.3 inspiracje

Ten tydzień nie przyniósł nam widocznych efektów, aby stworzyć cały wpis oparty na fotorelacji z budowy. Oprzemy się zatem na inspiracjach oraz planach, które mamy wobec domu.

Nasz remont domu cz.2 demolka

Remont domu ruszył pełną parą, zaczęliśmy od odstresowującego zajęcia – totalnej demolki. Na pierwszy ogień poszła łazienka. Kafelki spadały w iście ekspresowym tempie z dwóch ścian, pozostałe dwie były bardziej uciążliwe, ponieważ kafelki były zamontowane w inny sposób.