Nasz remont domu cz.6

Ten tydzień przyniósł trochę nowości. Doczekaliśmy się ocieplonej podłogi styropianem Polstyr oraz zostały zrobione wylewki. Ten stan na razie pozostanie, ponieważ jest jeszcze sporo brudnych prac.

konwalie kopia

Na początku całego cyklu pisaliśmy, że będziemy szukać oszczędności, by budżet nas nie przerósł. Komplikacja ze studnią z ubiegłego tygodnia zmusiła nas do szukania oszczędności gdzie się da. Udało nam się tego dokonać przy oknach, grzejnikach oraz niebawem przy podłogach. Przed nami zakupowy szał, a na zdjęciach powinny być widoczne większe różnice, a nie tylko demolkę oraz sypiące się ściany.

Nasz remont domu cz.5

W przyszłym tygodniu postaramy się przygotować kosztorys/porównanie z dokonanych zakupów, które opisujemy pod zdjęciami.

Póki co mamy już 2 tygodniowe opóźnienie, ale jesteśmy dobrej myśli i chcielibyśmy, aby dom był do zamieszkania w drugim tygodniu czerwca.


Wylewki już prawie w całym domu:
IMG_0012m IMG_0013m IMG_0014m
Dotarły do nas pierwsze grzejniki, aby obniżyć koszty remontu decyzja padła na rynek wtórny. W Łodzi jest wiele inwestycji, właściciele nowych mieszkań często wymieniają nieużywane jeszcze zwykłe grzejniki na inne, np. dekoracyjne. Udało nam się znaleźć kilka sztuk z nieruchomości w stanie deweloperskim, co zdecydowanie pomoże nam utrzymać budżet.

IMG_0019m

Okna to również rynek wtórny, podobnie jak w przypadku grzejników pochodzą z demontażu w mieszkaniach czy domach, gdzie właściciel zdecydował się na inne. Jest to zdecydowanie ogromna oszczędność pieniężna w stosunku do zakupu nowych, co nas bardzo cieszy, bo zakupów zostało wiele, a kasa ciągle się uszczupla.

Ważne jest, by takie okna obejrzała osoba, która bardzo dobrze zna się na rzeczy. Każde okno trzeba dokładnie obejrzeć, by uniknąć jakichkolwiek defektów, mogących powstać podczas demontażu.


IMG_0018m

Betonowa belka pod nowe drzwi już wyschła i niebawem będziemy przebijać się do pokoju oraz murować stare wejście z kuchni.

IMG_0020m

Łazienka nabiera kształtów jeżeli można to tak ująć 😉

IMG_0022m

Na placu mamy więcej budowlańców:


IMG_0009m

oraz drugi apartament dwupoziomowy w drewutni: 


IMG_0010m

Praca potrafi wykończyć, niektórzy wymiękali w trakcie 😉

IMG_0016m

Pierwsze konwalie w tym roku, wreszcie cieszą swoim cudownym zapachem 🙂

konwalie

Przyszły tydzień to montaż okien oraz grzejników, nowa instalacja elektryczna i powoli powinniśmy zabierać się za ściany. Oby pogoda dopisała, trzymajcie kciuki!