Nasz remont domu cz.7

Ten tydzień przyniósł wiele postępów wizualnych. Dom wreszcie nabiera „kształtów”, a nam nie schodzą uśmiechy z twarzy widząc, że jesteśmy coraz bliżej końca. Nasi niezastąpieni robotnicy zamontowali już wszystkie okna, zamurowali wejście do pokoju z kuchni oraz drzwi wejściowe na taras – zastąpiło je okno tarasowe, które dostarczy teraz o wiele więcej światła w całym salonie.

sklejka7

Zobacz też: Nasz remont domu cz.6 

Pogoda pod koniec tygodnia niestety nie dopisała, musieliśmy się trochę natrudzić aby przedstawić postępy remontowe na zdjęciach. Jak wiadomo w otoczeniu leśnym, podczas brzydkiej pogody jest dość ciemno. Miejmy nadzieję, że najbliższe dni będą bardziej słoneczne i ciepłe. Dobrą informacją natomiast jest fakt, że ten tydzień nie przyniósł nam żadnego opóźnienia, prace podążają zgodnie z założeniami, bez kolejnych niemiłych niespodzianek 🙂 Niebawem będziemy chcieli zabrać się za reanimacje kilku mebli, które dostaną nowe życie. Czekamy jednak, aż zostaną zakończone te najbrudniejsze prace.

Nie mamy jeszcze pełnego kosztorysu okien z ich montażem, tak więc porównanie używane vs. nowe przygotujemy dla Was w ciągu dwóch tygodni. W przyszłym tygodniu organizujemy spotkanie dla blogerów w Łodzi – DYSKUSJE i mamy jeszcze sporo spraw na głowie, przez co na placu budowy przebywamy rzadziej.

Bardzo dziękujemy Wam za wszystkie miłe słowa, porady i dopingowanie nas w tym remoncie. Każdy Wasz komentarz jest dla nas bardzo cenny i motywujący 🙂

Zobacz też: Nasz remont domu cz.5

Nowe okna są niższe, by zmieściły się pod nimi kaloryfery:

DSC_1155 Nowe wejście do pokoju:DSC_1157 oraz stare już zamurowane, przy użyciu wielu cegieł z odzysku (podczas wyburzania ścian): DSC_1158Aż ciężko sobie wyobrazić, że tu będą przygotowywane posiłki 🙂DSC_1154Udało nam się zdobyć okno tarasowe z ruchomym słupkiem, dzięki czemu możemy uzyskać dużą przestrzeń łączącą salon z tarasem.
DSC_1161 DSC_1163DSC_1166 DSC_1168 DSC_1169 Niebawem zabierzemy się za odświeżenie komody, z którą został kupiony dom.DSC_1176 Stół dostanie nowe życie – w bieli 🙂DSC_1177 Konwalii i ich pięknego zapachu nie zabraknie teraz w domu 🙂DSC_1178Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zrobili kolejnych zdjęć otoczenia:
DSC_1182 DSC_1188 DSC_1191 Mokry pieseł to szczęśliwy pieseł 😉DSC_1200