Odessa z rozmachem

Nie możemy wyjść z podziwu gdy oglądamy ten 180 metrowy apartament w Odessie na Ukrainie. Odpowiedzialne za mieszkanie studio projektowe B2 GROUP pokazało swoje umiejętności. To młoda firma,  powstała dzięki dwóm osobom – Wiaczesławie Balbek i Oldze Bogdanova w Kijowie.

Przestrzeń jest pokaźna, a otwarte pomieszczenia potęgują złudzenie wielkiego metrażu. Połączenie bieli, surowego betonu oraz dużej ilości drewna sprawiło, że mieszkanie jest spójne i przytulne.  W całym mieszkaniu możemy zaobserwować dbałość o szczegóły i dodatki.

Salon z aneksem oddzielony jest od sypialni betonową ścianą, na której pojawił się telewizor. Jedna ze ścian została ogołocona do cegły, na której zawisły obrazy. Na podłodze niewielki, jasny dywan ze stonowaną kanapa, zaś kuchnia zachowana w idealnej tonacji – drewno/biel.

W sypialni zwróćcie uwagę na lampki – ich przewody układają się we wzory na ścianie, które przechodzą na sufit. Fajnym rozwiązaniem jest również zabudowana ściana z oknami z wykorzystaniem na biblioteczkę oraz wielka garderoba otwarta na sypialnię.

Przejdźmy  do łazienki, tutaj naszą uwagę przykuje przeźroczysta wanna, nietuzinkowe umywalki oraz przestrzeń, dzięki której możemy poruszać się w na rowerze 🙂

Podsumowując jest to świetne mieszkanie o sporej, w pełni zagospodarowanej powierzchni. Czy to loft? Ciężko określić, wydaję nam się, że jest to apartament z elementami loftu, ale zdecydowanie przytulniejszy.

 

Źródło: http://www.2bua.com

02 01030506070809101112131415161718192021plan