rattanuj się kto może!

Bambus, rattan, wiklina… te wszystkie naturalne surowce zataczają koło i wracają na salony niczym białe kozaczki do mody. Jeśli nadal tego nie czujecie i myślicie, że takie meble nadają się tylko na taras to dajcie sobie czas, a nam szansę – dzisiejszy wpis będzie potężną dawką inspiracyjną 😉

Źródło: https://ananbo.fr/portfolio/

Rattan we wnętrzach

Rattan jako naturalny materiał świetne odnajduje się zarówno we wnętrzach klasycznych jak i nowoczesnych. Najnowszy trend jaki zaobserwowaliśmy to łączenie go z kamieniem naturalnym.  Marmur, terrazzo, to szybkie dwa przykłady, które idealnie sprawdzą się jako para i nikt ich nie będzie wytykać na ulicy.

Co to jest rattan?

Rotangrattan (malajski rotan) – ogólne określenie wielu gatunków palm pnących z rodziny arekowatych, spotykanych w lasach tropikalnych Azji Południowo-Wschodniej, a także pozyskiwanego z nich surowca, wykorzystywanego głównie w plecionkarstwie.

Styl boho

Któż o nim ostatnio nie słyszał? Przewija się praktycznie wszędzie, a nam to bardzo odpowiada. Boho to wolność, luz i swoboda nawiązujące do tego, co pochodzi z natury. Wnętrza boho mają w sobie to coś, mogą być barwne, stonowane z przewagą bieli i beży, obfitować w wyszukane dodatki lub być minimalistyczne.

Kluczem do używania materiałów dekoracyjnych w pokoju Boho jest mieszanie i łączenie.Co nie zmienia faktu, że widzieliśmy już wiele aranżacji w stylu minimalistic boho 😉

My skłaniamy się ku modern boho i wszystkie przykłady jakie pokażemy będą dedykowane właśnie temu kierunkowi.

Przykład naszego planu na „nowy” salon: moodboard-wnetrznosci

1. Regał Aising – westwingnow.pl

2. Stół typu tulip – dkwadrat.pl

3. Fotel – Planeta Design

4. Lampka stołowa Vienna – westwingnow.pl

5. Krzesła „Cesca” projektu Marcel Breuer

6. Plakaty od – Hog Studio

7. Lampa wisząca – westwing.pl

8. Tapeta boho – Farby-dekoracje.pl 

Rattan nie tylko w meblach…

..ale i również w dodatkach. Idealnie sprawdzi się jako towarzysz w lustrze, szkle czy lampie. Półki z elementem rattanu? Czemu nie! Lustro? Tak, poproszę! W przypadku dodatków nie musimy martwić się o to, że nie będzie nam pasować do wnętrza, to uniwersalny materiał i sprawdzi się w niemal każdej kombinacji. Z jakimi materiałami go łączyć? Przede wszystkim z drewnem, kamieniem, złotem/mosiądzem. Zaś jeśli chodzi o kolory to tutaj nie musimy się wcale ograniczać. 

Źródło: westwing

Co to jest rafia?

Rafia (Raphia P. Beauv.), czasami nazywana też palmą iglastą, igliszczą, palmą bambusową – rodzaj roślin z rodziny arekowatych. Należy do niego 20 gatunków, które występują w Afryce, na Madagaskarze i jeden gatunek (R. taedigera) w Ameryce Południowej i Środkowej.

Widzicie sami, że naturalne materiały wracają do mody i nie musimy się ich obawiać w aranżacji wnętrza. W nowej odsłonie nie straszą i wcale nie kojarzą się tylko z bujanym fotelem babci. Nie musimy obawiać się tego, że niebawem wyjdą z mody i będziemy musieli je wynieść do piwnicy z racji na to, że nie będą pasować do nowych mebli.

A Wy? Jakie macie zdanie na ten temat? Lubicie? Polubiliście? A może już macie jakieś elementy u siebie?

 

Pozostałe zdjęcia: Pinterest bez podanego źródła.

 

Źródło: https://www.houseandgarden.co.uk/gallery/hotel-interiors-for-your-home-get-the-look
Źródło: Etsy
Źródło: agreed.harikacilt.com
Źródło: almadeluce.com
Źródło: residencemagazine.se

rattan we wnętrzu