Nasz remont domu

Zabraliśmy się za pomoc w remoncie, a właściwie przebudowie domu letniskowego naszych rodziców, który docelowo ma stać się domem całorocznym do zamieszkania. Nasze lato będzie zatem bardzo pracowite, a cała przemianę będziemy sukcesywnie opisywać na blogu oraz w naszej nowej zakładce – klik klik Remont Domu

Chcielibyśmy również przedstawiać Wam kosztorys różnego typu prac oraz informacje i porady na temat oszczędzania przy remoncie.

DSC_0493

Lista rzeczy do zrobienia jest długa i stale rośnie, ponieważ napotykamy na nowe niespodzianki, które kryje przed nami dom:

 • zerwanie podłóg, ponieważ obecna, sosnowa podłoga ma już swoje lata i należy ją ocieplić oraz położyć nową. Chcielibyśmy ocalić niektóre deski i dać im nowe życie, być może w innym wcieleniu.
 • wymiana całej stolarki okiennej, każde okno jest z lat 70, drewniane oraz nieszczelne
 • wyburzenie paru ścian oraz przesuniecie drzwi wewnętrznych, aby otworzyć przestrzeń domu
 • Przekształcić pomieszczenie gospodarcze w kotłownię, zamontować piec oraz rozprowadzić ciepło po całym budynku
 • Przenieść główne wejście od strony przyszłej kotłowni i zaaranżować sąsiadujący z nią przedpokój
 • położenie nowej instalacji elektrycznej
 • gładzie oraz malowanie
 • urządzenie kuchni od podstaw, nowa zabudowa pod sprzęt AGD
 • urządzenie łazienki od podstaw, kabina prysznicowa, toaleta, umywalka oraz pralka w zabudowie, przeniesienie bojlera do pomieszczenia gospodarczego/kotłowni
 • Przebudowa kominka w salonie, ponieważ obecnie jest to zwykły kominek bez wkładu, a chcielibyśmy zastosować coś bezpieczniejszego i bardziej wydajnego.
 • Zagospodarowanie przestrzeni w salonie, jadalni oraz sypialni.

Oprócz prac remontowych wewnątrz czeka nas również wybudowanie nowej studni oraz nowej kanalizacji. Do postawienia zostanie również nowe ogrodzenie.

Następnym etapem prac, które prawdopodobnie odłożymy do następnego roku ze względu na ograniczony budżet, będzie ocieplenie domu oraz przebudowa tarasu – co wiążę się z ingerencja w dach, ponieważ pierwotnie konstrukcja dachu była nieprzemyślana i zabiera znaczna część światła słonecznego w pomieszczeniach.

Tak dom prezentuje się w chwili obecnej:


DSC_0491

Drugi pokój, sąsiadujący z salonem, który docelowo stanie się jadalnią.

DSC_0494 Zbliżenie na podłogę oraz jej mocowanie.DSC_0503Zachowało się również trochę „smaczków” w postaci mebli z lat 70.
DSC_0485 DSC_0481Salon z kominkiem.
DSC_0489DSC_0488 Mały pokój, który stanie się sypialnią.DSC_0495Kuchnia – przejście do małego pokoju zostanie zamurowane, aby uzyskać większą powierzchnie użytkowa.DSC_0989mZbliżenie na obecna posadzkę w kuchni.

DSC_0504Przedpokój z piwnicą. Najbardziej drastyczne miejsce – po zerwaniu dwóch warstw wykładzin odsłoniliśmy taki widok.  IMG_2498Bez wizyty dobrego elektryka się nie obejdzie.

DSC_0507

Łazienka również będzie wymagać sporo prac. Wanna zdecydowanie znika, pojawi się prysznic.

 

Tak dom prezentuje się z zewnątrz:

DSC_0508Ujecie na wejście oraz taras, który docelowo zostanie przebudowany.

DSC_0038Klimatyczny garaż oraz drewutnia, na chwile obecna zostają bez zmian.

Pokażemy Wam również piękna okolice z dala od zgiełku miasta.  Zdjęcia wykonaliśmy w ubiegłym roku w okresie letnim.

DSC_0010 DSC_0026 DSC_0023 DSC_0057 DSC_0067 DSC_0064
DSC_0023-kopia DSC_0029

 

Niebawem przedstawimy kolejną fotorelację z prac remontowych. Będziemy wdzięczni za wszystkie rady, opinie i wskazówki z Waszej strony.