Ciekawe wnętrze z Airbnb: Barcelona

Wracamy do Hiszpanii. Tym razem zabieramy Was do pięknej i słonecznej Barcelony. Wnętrze hiszpańskie, ale z Polską nutą. Jaką? Sprawne oko powinno już po miniaturce wychwycić naszą ikonę designu w odświeżonej wersji 😉

Link do Airbnb: https://www.airbnb.pl/rooms/select/2896610

Mowa tutaj bowiem o naszym „Chierowskim”, czyli fotelu z lat 60′, który zaprojektował Józef Chierowski, model 366. Egzemplarz w tym pięknym wnętrzu to nowa odsłona fotela-sofy, którą wykonała firma, produkująca meble na licencji według wzorca z dawnych lat. Dobra ale skończmy teraz o fotelu, ponieważ cały wpis moglibyśmy poświęcić starym meblom, a nie o tym dzisiaj – przejdźmy do wnętrza. Ulokowane jest w samym centrum idealnie równych uliczek Barcelony. Znajduje się w kamienicy z lat 30′ XX wieku (a takich w Hiszpanii nie brakuje). Zostały tu zachowane oryginalne akcenty architektury jak np. podłoga, sufity, belki sufitowe i chyba właśnie te elementy sprawiają, że wnętrze ma niezwykły klimat i charakter. Może oceniamy trochę na wyrost patrząc przez pryzmat naszego zboczenia dot. retro vintage itp., ale trudno.

Naszą uwagę przykuwa również czarna kuchnia. Jajć, jak my je lubimy. Piękna odskocznia od tych wszystkich białych kuchni – nie negujemy ich, nadal potrafią przykuć naszą uwagę, ale przyznacie chyba szczerze, jest ich już caaaaała masa. Skoro już przy kuchni jesteśmy to dodatkowym atutem wizualnym jest dla nas brak górnych szafek. Co prawda, z założenia mało praktyczne, no bo gdzie upchniemy te wszystkie gary, talerzyki, miliony kubków, ale coś za coś, brak górnych szafek, na dodatek w takim wnętrzu jest bardzo estetyczne, a jednocześnie kuchnia nabrała na lekkości.

A co z sypialnią? Tutaj można odpocząć, jest spokojniej. Biało. Dość minimalistycznie. Otwarta szafa wygląda fajnie, dopóki mamy posegregowane ciuszki. Kurz zapewne jest tutaj na porządku dziennym, ale z drugiej strony pamiętajmy – jest to mieszkanie na wynajem krótkoterminowy, wiec tutaj to rozwiązanie zapewne się sprawdza. W sypialni również znajdziemy zachowaną oryginalną podłogę.

 

Przypominamy o zniżce jaką mamy dla Was. Dla nowych podróżujących 100 plnów w gratisie przy podróży powyżej 300 zł:

Łazienka – tutaj jest klasycznie, bez szałów i achów. Naszą uwagę przykuwa jednak złota armatura pod prysznicem i płytki w geometryczne wzory ułożone na podłodze. Niby żadna nowość w dzisiejszych czasach, ale do całego mieszkania pasują idealnie.

Podsumowanie, całe mieszkanie jest idealnym połączeniem starego z nowoczesnym. Wnętrze w którym czuć klimat i nie zapomnimy, że znajdujemy się w starym budownictwie. Widzielibyśmy naszą komodę w tym wnętrzu 😉 Jak odwiedzimy Barcelonę to spróbujemy sprawdzić i podzielić się z Wami wrażeniami 🙂

Oryginalnie zachowana klatka schodowa (pomijając zbędną barierkę według nas):

Link: https://www.airbnb.pl/rooms/select/2896610