Meetblogin i Łódź Design Festival, czyli o najlepszym Designie w Łodzi

Nie kryjemy się z tym, iż świat blogerski dopiero odkrywamy i poznajemy. Nasza przygoda z pisaniem o pięknych wnętrzach i designie rozpoczęła się niewiele ponad rok temu i od razu ruszyliśmy z niezłym tempem. Zachłyśnięci tym, co piękne i zarazem użyteczne dzieliliśmy się z Wami na blogu swoimi odczuciami, realizacjami i po prostu pięknymi rzeczami. 

Jakiś czas temu doszły do nas informacje, że przy znanym w całej Polsce Łódź Design Festival  po raz trzeci już organizowany będzie zjazd blogerów wnętrzarskich o nazwie MEETBLOGIN (Wszystko za sprawą cudownej, pełnej energii Uli Michalak). Od razu zgłosiliśmy chęć udziału. Niewiele później ogłoszony został konkurs na Blog Design 2015, również podpięty pod MEETBLOGIN i Łódź Design Festival, do którego wystartowaliśmy, lecz nie spodziewaliśmy się fanfar w naszym kierunku. Ogromną niespodzianką było, iż udało nam się zdobyć nagrodę Blog Design 2015 w kategorii Architektura, to dla nas ogromne wyróżnienie, za które z całych serc dziękujemy i z ogromną przyjemnością odebraliśmy w piątkowy wieczór górę nagród, które ledwo wtargaliśmy do domu!  

Zdjęcie: Kaboompics.com
Zdjęcie: Kaboompics.com

Blog Design 2015

W centrum festiwalowym w sobotni poranek od razu przywitała nas kolejna porcja prezentów od sponsorów oraz pełno roześmianych twarzy, chętnych do integracji i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami. Cały dzień ciekawych prelekcji, rozmów o designie, nowościach, kopiowaniu bądź inspirowaniu minął w wyśmienitej atmosferze. Wieczorem przyszedł czas na bankiet otwierający Festiwal, kolejne miejsce, w którym pośród cudownych ludzi z pasją, przy winie i wyśmienitym jedzeniu mogliśmy odstawić stres pierwszego dnia i po prostu dobrze się bawić.

Zdjęcie: Kaboompics.com
Zdjęcie: Kaboompics.com

MeetbloginMeetblogin MeetbloginMeetblogin Meetblogin Meetblogin MeetbloginMeetblogin Meetblogin Meetblogin Meetblogin Meetblogin

Niedziela, ostatni dzień zjazdu to głównie prelekcje na temat marketingu, czyli o tym jak dać się znaleźć w internecie i zarazem wyróżnić z pośród wielu blogów o podobnej tematyce. Mieliśmy również okazję na własnej skórze doświadczyć efektu jaki daje projektowanie 3D pod patronatem marki Intiaro. Posiadają również aplikację na telefon oraz tablet, sami posiadamy i polecamy!

Artur Jabłoński
Zdjęcie: Kaboompics.com

Kiedy emocje nieco opadły, wybraliśmy się zwiedzić wystawy festiwalowe. Krążą słuchy, że ta edycja była jedną z najlepszych i naprawdę było czym nacieszyć oko (nas najbardziej urzekły pomalowane drzwi autorska Nataszy Siemaszko – Ela, oraz stolik kawowy od Wood & Paper – Mateusz). Świetne przedmioty znaleźliśmy również za sprawą wystawy umywalek marki Laufen, Dolnośląskich Marek, Oskara Zięty  i wielu wielu innych ciekawych wystawców, których znajdziecie na zdjęciach poniżej. 

Podsumowując miniony weekend był dla nas pełen wrażeń, tych bardzo pozytywnych. Cudowni ludzie, wspaniałe miejsce, dużo wiedzy i dobrego humoru. Tu chcielibyśmy gorąco podziękować Uli Michalak, za MEETBLOGIN, za pozytywną energię, za nowe znajomości, za nowe możliwości, za ogromną ilość uśmiechu i bardzo udany weekend. Oby więcej takich zjazdów. Jeśli chodzi o uwagi, generalnie ich nie mamy, jedyna sugestia to jakiś panel dyskusyjny przy dużym stole – po prostu między samymi uczestnikami, w celu wymiany własnych doświadczeń.

Łódź Design Festival

Łódź Design FestivalŁódź Design Festival

Na koniec chcielibyśmy serdecznie podziękować Beacie i Ani z panitopotrafi.blogspot.com za miłą wizytę oraz Kasi Gal za cenne uwagi i rady!

Po całym zamieszaniu zostały u nas pamiątki na ścianach:

Łódź Design Festival