Przygotowanie mieszkania do wiosny

Wiosna to dobry motywator do zmian. Tych większych, ale i również tych mniejszych. Czasem nie trzeba wiele zmieniać, aby osiągnąć widoczne efekty. Dziś podpowiemy jak szybko i niewielkim kosztem możemy przygotować cztery ściany do wiosny.

http://www.sodimac.cl/

Tkaniny

Szybki i sprawdzony sposób – przez nas polecany od zawsze. Bo czym można zmienić szybko salon, czy sypialnie jak nie zasłonami, pledami, czy też poduszkami? Malowanie to już nakład pracy, większy budżet i większy burdello. A tego chyba nikt nie lubi, prawda? Kolor zasłon idealnie odmieni wnętrze. Tym bardziej, jeśli dodamy jakieś tropikalne wzory ostatnimi czasy bardzo popularne. To idealny moment, na dodanie nieco świeżości we wnętrzu. Skoro już mowa o tkaninach, to nie można zapomnieć o nowym pledzie, który przyozdobi naszą kanapę czy fotel. Przecież wybór jest taki ogromny w sklepach i internecie, że zawsze wybierzemy coś pod nasz gust i budżet. Najszybszy internetowy przykład to Allegro, nawet podrzucimy link do kategorii, tacy będziemy! (kapy, pledy, narzuty) Dzięki dużym serwisom nie musimy tracić czasu na przeskakiwanie po różnych sklepach. To samy tyczy się P O D U S Z E K, czy nawet samych poszewek – ich wymiana to kilka sekund, a cieszą oko na nowo (zawsze można zmienić je ponownie na lato😄). Co zatem z sypialnią? W tym wypadku najlepiej sprawdzi się wymiana pościeli. Najlepszy efekt oczywiście będzie przy „łożach małżeńskich”, gdzie pościel nie jest chowana w ciągu dnia, ale nawet jeśli łóżko rozkładacie, to nowa pościel również wprowadza pewien powiew świeżości i czegoś nowego.

Poduszki: https://allegro.pl/kategoria/posciel-i-koce-poduszki-15988?rodzaj=Dekoracyjna

http://www.mvesblog.com/

Rośliny

jak rośliny to i świeże kwiaty, jednak i te w doniczkach można przywlec do domu nowe. Po zimie i suchym od ogrzewania powietrzu, nie wszystkie rośliny doniczkowe są w dobrej kondycji. Te których nie da się już reanimować, śmiało wymieńcie na nowe.

http://www.adoremagazine.com
http://diybunker.com/

Plakaty

Jeśli już posiadacie powieszone ramy na ścianach (lub oparte) to najszybszą metodą na odmianę wnętrza jest wymiana grafik na coś nowego – odkrycie ameryki, prawda? Tak, metoda banalnie prosta, ale czasem o tym zapominamy. Nie raz zmienialiśmy same plakaty, które nam się opatrzyły przez co nie trzeba wiercić dziury w brzuchu faceta w gospodarstwie domowym, który to z kolei musi wiercić nowe dziury w ścianach na nowe dekoracje😄 Plakatów (plakaty i dekoracje) jest przecież cała masa, w zależności od humoru możemy je zmieniać (no dobra, przesadziliśmy, ale raz na jakiś czas możemy).

http://alltihemmet.se/
www.brit.co
www.ivymark.com
http://www.lonny.com/

Przeróbka mebli

Skoro już czujecie się na siłach, aby coś zmalować, a nie jest to koniecznie ściana (odsuwanie, obklejanie, zafoliowanie bla bla bla) to zawsze można zmalować samemu jakiś mebel! Czemu nie? To szybka odmiana, a koszta niewielkie. Znudziła się stara komoda? Ciach, wystarczy kupić odpowiednią farbę, podstawowe narzędzia i w ciągu paru dni możemy odmienić mebel w domowych warunkach.

Jeśli nie wiecie jak zabrać się za taką metamorfozę podpowiadamy tutaj:

Bądź tutaj:

 

A Wy jakie macie sposoby na szybkie metamorfozy? Praktykujecie zmiany aranżacji na wiosne po paskudnej i dołującej zimie? 🙂

www.papernstitchblog.com/
www.apartmenttherapy.com